Beniaminek z Łodzi wypunktowany do zera.  Śląsk Wrocław odnosi pierwsze zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie pokonując ŁKS 4:0, po dwóch bramkach Dariusza Sztylki,  jednej Johana Voskampa oraz jednej  Łukasza Madeja.

Dariusz Sztylka / fot. DW

Wrocławianie rozpoczęli to spotkanie w zupełnie innym ustawieniu niż dotychczas nas przyzwyczaili. Tradycyjnie w pierwszej jedenastce pojawił się jeden napastnik. Tym razem był to Johan Voskamp.  W pomocy zadebiutował 21-letni Przemysław Szuszkiewicz. Zabrakło natomiast Sebastian Mili. W linii obrony Piotr Celeban wrócił na pozycję stopera, gdzie zagrał z wracającym do pierwszej jedenastki Mariuszem Pawelcem. Na prawej stronie znów pojawił się Tadeusz Socha.

Podopieczni Oresta Lenczyka pierwszą bramkę zdobyli już w 4. minucie spotkania. Po zagraniu ręką Bartosza Romańczuka w polu karnym „wapno” pewnie wykorzystał Dariusz Sztylka. Ten zawodnik przed przerwą wpisał się na listę strzelców jeszcze raz. Z rzutu rożnego dośrodkował Ćwielong, a Sztylka strzałem w długi róg pokonał Bogusława Wyparło. Wynik pierwszej połowy ustalił Voskamp. W pole karne dośrodkował Socha, Holender mając na plecach Marcina Adamskiego, przyjął piłkę, odwrócił się i posłał futbolówkę prosto do bramki.

Wynik spotkania tuż po zmianie stron ustalił Łukasz Madej, który otrzymał kapitalne podanie właśnie od Voskampa. Śląsk przeważał do końca spotkania, ale wyniku nie udało się zmienić.

Śląsk Wrocław- ŁKS Łódź 4:0 (3:0)

Bramki: Dariusz Sztylka 4′  (k), 38′ , Johan Voskamp 44′, Łukasz Madej 47′

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen – Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Amir Spahić (52′ Dariusz Pietrasiak) – Dariusz Sztylka, Przemysław Szuszkiewicz (60′ Sebastian Dudek), Łukasz Madej, Piotr Ćwielong, Marek Gancarczyk (82′ Sebastian Mila) – Johan Voskamp

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło, Bartosz Romańczuk, Marcin Adamski, Piotr Klepczarek, Artur Gieraga, Sebastian Szałachowski(55′ Marcin Mięciel), Radosław Pruchnik, Dariusz Kłus, Cezary Stefańczyk(46′ Marcin Smoliński), Maciej Bykowski, Marek Saganowski,

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)