W poniedziałek, kilka minut po godzinie 12, została podpisana umowa, na mocy której Śląsk Wrocław będzie rozgrywał swoje mecze na nowym Stadionie Miejskim. Wielomiesięczne negocjacje zakończyły się sukcesem, który został potwierdzony na konferencji prasowej.

slaskwroclaw.pl

W sali konferencyjnej nowego stadionu umowę podpisali Piotr Waśniewski, prezes WKS Śląsk Wrocław SA oraz Sławomir Wojtas, prezes spółki Wrocław 2012. W spotkaniu wzięli także udział Michał Janicki, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. Euro 2012 oraz Michał Domański, członek zarządu wicemistrza Polski.

– Śląsk wchodzi w nową erę. Będąc na szczycie Ekstraklasy, można patrzeć tylko pozytywnie. Myślę, że czekają nas duże sukcesy – mówi Michał Janicki. Porozumienie zostało zawarte na 5 lat z opcją przedłużenia o kolejne sezony. Co wrocławskiemu klubowi daje nowy stadion? – To nie tylko tysiące krzesełek, to przede wszystkim ogromne możliwości – przyznaje Piotr Waśniewski. – Docelowo zamierzamy przenieść siedzibę klubu do pomieszczeń w koronie stadionu. Teraz jednak zostaniemy na Oporowskiej, gdzie będzie nasza główna baza treningowa – dodaje.

– Wielki Śląsk to wielkie wyzwania i mam nadzieję, że im sprostamy. Klub potrzebuje stadionu, ale i stadion potrzebuje klubu – zaznacza z kolei Sławomir Wojtas. Warto zauważyć, że umowa jest bardzo wszechstronna. – Zdajemy sobie sprawę, że mogą być lata lepsze i gorsze. Przy niskiej frekwencji Śląsk pokrywa koszty meczowego dnia, a nie wnosi dodatkowych opłat. Nie chcemy obciążać klubu bagażem, który będzie zbyt duży – tłumaczy prezes spółki Wrocław 2012.

– Chcemy, by na stadion przychodziło jak najwięcej osób. Przygotowaliśmy nową ofertę biletową i mogę dziś zapewnić, że wejście na nowy stadion nie pociągnie za sobą podwyżek cen. Wiele osób będzie mogło za to skorzystać z ulg, sięgających kilkunastu-kilkudziesięciu procent – zaznacza Piotr Waśniewski, dodając, że w mieście zostaną otwarte nowe punkty sprzedaży biletów, a posiadacze karnetów będą mogli wymienić abonamenty na dowolne miejsce na nowym stadionie.

Dziennikarzy zgromadzonych w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego bardzo interesował termin pierwszego meczu Śląska na nowym obiekcie.

– Robimy wszystko, by Śląsk mógł zagrać tutaj już 28 października z Lechią Gdańsk. W tym momencie trwa proces licencyjny w Polskim Związku Piłki Nożnej. Czekamy także na opinię policji. Jesteśmy jednak dobrej myśli – przyznaje Sławomir Wojtas.

Ostateczna decyzja w sprawie meczu z Lechią Gdańsk zostanie podana 18 października.

 

(slaskwroclaw.pl)