Rezerwy Śląska Wrocław w nadchodzącym sezonie poprowadzi Piotr Jawny. Druga drużyna WKS-u rozpocznie rozgrywki w weekend 11-12 sierpnia. Wcześniej czekają ją sparingi i obóz przygotowawczy.

W Śląsku Wrocław stawia się nie tylko na I drużynę, ale również na pozostałe zespoły – II drużynę i Akademię. Rezerwy WKS-u, które grają w IV lidze, w nadchodzącym sezonie poprowadzi Piotr Jawny. Trener wcześniej zajmował się chociażby drużyną U19.

Naszym celem na ten sezon jest z pewnością awans do III ligi. Było blisko już w poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że chłopcy zebrali doświadczenie, które teraz zaprocentuje. To jest przede wszystkim cel drużynowy – mówi Piotr Jawny.

W zespole rezerw zobaczyć będzie można chociażby Kamila Vacka czy Dragojluba Srnicia. Zawodnicy grali wcześniej w I drużynie, jednak w wyniku wielu transferów, teraz będą trenować z rezerwami. Oprócz tego w II zespole znalazło się kilku piłkarzy z poprzedniego zespołu U19 – na przykład Łukasz Sztylka czy Kacper Izydorczyk.

Stawiamy także na rozwój zawodników, którzy jeszcze nie są gotowi na seniorską, bardzo poważną piłkę. Potrzebują jeszcze roku lub dwóch, aby wejść na profesjonalny poziom gry. Będziemy starali się rozwijać naszych piłkarzy właśnie w tym kierunku – dodaje szkoleniowiec.

Warto dodać, że z rezerw Śląska do I zespołu przebili się chociażby Daniel Łuczak czy Maciej Pałaszewski, którzy teraz regularnie grają w drużynie.

Zawodnicy II zespołu rozegrali już jeden sparing z Piastem Żmigród, który przegrali 0:1. Przed nimi jeszcze mecze kontrolne z Miedzią II Legnica (18 lipca) i z Orłem Ząbkowice (21 lipca). W dniach 22-28 lipca drużyna będzie trenować na obozie przygotowawczym w Cieszynie.

Budujemy właśnie nową drużynę, dlatego że mamy kilku nowych zawodników. Musimy się nawzajem poznać i znaleźć nić porozumienia. Obóz będzie dla nas bardzo ważny, bo pozwoli na te dwie rzeczy. Na początku może być trudno, ale wierzę, że pokażemy swój charakter i dobrze go przepracujemy. Musimy zbudować atmosferę na boisku i w szatni, żeby procentowało to w nadchodzącym sezonie – mówi Patryk Obiała, jeden z zawodników rezerw WKS-u.

II drużyna Śląska rozpocznie zmagania ligowe w weekend 11-12 sierpnia. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie GKS Mirków.

 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch