Śląsk mógł zostać liderem tabeli! Na Oporowskiej spotkały sie dwie drużyny, które jeszcze nie odnotowały przegranej w tym sezonie.  Zwycięstwo z tej rywalizacji wyszli łodzianie po bramkach Niki Dzalamidze oraz Jarosława Bieniuka. Honorowe trafienie dla Śląska Wrocław zaliczył Sebastian Mila.

Marian Kelemen w meczu z Widzewem dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki / fot. SlaskWroclaw.pl

Początek spotkania to w dużej mierze walka w środkowej strefie boiska. Piłka częściej było w posiadaniu naszej drużyny. Po 30 minutach coś się jednak zacięło w grze obronnej  WKS-u. Nieporozumienie pomiędzy Amirem Spachiciem a Łukaszem Madejem wykorzystał Widzew, który wyprowadził zabójczą kontrę.  Dalekie podanie Bieniuka wykorzystał Dzialamidze, który na pełnym biegu wpadł w pole karne, położył Kelemena i zdobył pierwszą  bramkę w meczu. Po niespełna 6 minutach Widzew prowadził 2:0 po rzucie wolnym . Łukasz Broź wrzucił piłkę na tzw. krótki słupek,  gdzie był Jarosław Bieniuk, który dośrodkowanie zamienił na bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2.

Drugą część lepiej rozpoczęli zawodnicy Śląska Wrocław. W naszej drużynie na boisku pojawił się Tadeusz Socha, który zastąpił Marka Wasiluka. Śląsk dalej atakował i dłużej utrzymywał się przy piłce. Widzew czekał, aby przeprowadzić koleją kontrę . W 67 minucie spotkania bramkę kontaktową zdobył po uderzeniu głową kapitan WKS-u Sebastian Mila. Asystę na swoim koncie zapisał Madej. Po wejściu na boisko Cristiana Omar Diaza Śląsk jeszcze mocniej zaatakował bramkę Macieja Mielcarza.  W ostatnich minutach Widzew mógł jeszcze podwyższyć, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Ba  W samej końcówce spotkania Widzew Łódź mógł podwyższyć wynik, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Rafał Grzelak.

*

Śląsk Wrocław – Widzew Łódź 1:2 (0:2)

0:1 – Dzalamidze 34′
0:2 – Bieniuk 40′
1:2 – Mila 67′

Śląsk Wrocław:  Marian Kelemen, Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk(46′ Tadeusz Socha), Amir Spahić, Dariusz Sztylka, Sebastian Dudek, Łukasz Madej(71′ Omar Diaz), Sebastian Mila, Piotr Ćwielong(64′ Waldemar Sobota), Johan Voskamp

Widzew Łódź:  Maciej Mielcarz, Łukasz Broź(57′ Piotr Mroziński), Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk, Dudu Paraiba, Adrian Budka, Bruno Pinherio, Mindaugas Panka, Nika Dzalamidze, Przemysław Oziębała(27′ Piotr Grzelczak), Princewill Okachi

Żółte kartki: Kelemen, Madej, Socha (Śląsk) – Grzelczak, Panka, Mielcarz (Widzew)
Sędzia:
Dawid Piasecki (Słupsk)
Widzów: 8000

 

(Wojciech Węgiel)