Piłkarze Śląska Wrocław dołączą do grona wspierających kampanię „Biała Wstążka”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

– Śląsk Wrocław przyłącza się do kampanii „Biała Wstążka” świadomie. Jesteśmy przeciwni wszelkim formom stosowania przemocy – w tym również wobec kobiet czy dzieci, dlatego tegoroczne hasło kampanii „Wyłącz przemoc – włącz myślenie” jest nam szczególnie bliskie. Cieszymy się, że poprzez udział naszego klubu możemy pomóc dotrzeć z jej przesłaniem do jak największej liczby osób – podkreśla szef marketingu Radosław Bąk.

Przed meczem przedstawiciel MOPS Wrocław Adam Ambroży opowie o wrocławskim przebiegu akcji, a na telebimach zostaną wyświetlone specjalne grafiki. Natomiast piłkarze wejdą na murawę z przypiętymi białymi wstążeczkami, które są symbolem akcji.

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie prowadzona w ponad 55 krajach świata, skierowana do mężczyzn, międzynarodowa kampania mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Rozpoczęła się w 1991 roku w Kanadzie – właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet i będą reagować widząc przemoc wobec kobiet. Kampania odbywa się w ramach Światowych 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć.

Początek 25 listopada – Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet – upamiętnia zamordowanie działaczek na rzecz praw człowieka, sióstr Mirabal, w 1960 r. w Republice Dominikany. 6 grudnia upamiętnia wydarzenia z 1989 r., kiedy w budynku politechniki w Montrealu mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób. Oświadczył, że zrobił to, bo jego zdaniem kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć kończy 10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – jest to podkreślenie, że przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

Hasło tegorocznej wrocławskiej kampanii ma nakłaniać do refleksji nad tym, co możemy zrobić, by jak najbardziej efektywnie przeciwdziałać przemocy oraz by wciąż poszukiwać najskuteczniejszych działań profilaktycznych. Planowane działania skupiają się na edukacji, dyskusji, wymianie doświadczeń i analizie tego co działa, ale też tego co należy poprawić.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułByły Sobie Gry#27 Spellforce 2
Następny artykułZ siatkówką od najmłodszych lat
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.