Damian Gąska został piłkarzem WKS-u. 21-letni pomocnik Wigier Suwałki podpisał z wrocławskim klubem trzyletni kontrakt. Zawodnik jest pierwszym wzmocnieniem dla Śląska przed kolejnym sezonem.

Damian Gąska urodził się w Warszawie. Swoją karierę rozpoczął w klubie Varsovia, skąd przeniósł się do trzecioligowego Unterhaching. W niemieckiej drużynie rozegrał jedenaście meczów.

Od 2015 roku grał w barwach Wigier Suwałki. W każdym z trzech sezonów rozegrał na boisku co najmniej 25 meczów. W ostatnich 30 spotkaniach trafił jedną bramkę i zaliczył aż 9 asyst. Wyróżniał się nie tylko na tle drużyny, ale całej Nice 1. Ligi.

Śląsk Wrocław zapłacił za młodego piłkarza około 250 tysięcy złotych. W barwach WKS-u Gąska zagra z numerem 25. Zawodnik najlepiej czuje się na środku pola, jednak potrafi grać również jako skrzydłowy, a nawet napastnik.

– Cieszę się, że przechodzę do takiego klubu jak Śląsk Wrocław, to dla mnie wielka szansa na rozwój. Jestem wdzięczny i chciałbym podziękować za czas spędzony w Wigrach, bo tutaj na dobre poznałem seniorską piłkę. Teraz dojrzałem, żeby spróbować swoich sił w Ekstraklasie. Chcę dobrze przepracować okres przygotowawczy z drużyną, pokazać się w sparingach i przekonać do siebie sztab szkoleniowy mojego nowego klubu – mówi Damian Gąska.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: WKS Śląsk Wrocław