Śląsk Wrocław wygrał drugi sparing rozegrany podczas przygotowań do rundy wiosennej. WKS pokonał 2:1 Odrę Opole. Na listę strzelców wpisali się Robert Pich i Mateusz Radecki.

Trener Vitezslav Lavicka miał kolejną okazję, aby przetestować swoich zawodników. W pierwszej jedenastce ponownie znaleźli się doświadczeni piłkarze.

Śląsk: Wrąbel – Pawelec, Celeban, Golla, Augusto – Tarasovs, Chrapek – Gąska, Bartkowiak, Pich – Piech

Efektowny koniec

Śląsk od początku meczu przejął inicjatywę i kontrolował grę. Dłużej utrzymywał się przy piłce i spokojnie budował akcje. Wrocławianie starali się zagrozić bramce Odry, atakując skrzydłami. Dodatkowo po stracie piłki, od razu agresywnie starali się ją odebrać. Najgroźniejszą sytuację w 39. minucie miał Arkadiusz Piech. Piłkarz nie zdołał dojść jednak do piłki, którą dośrodkował Robert Pich. Chwilę później Damian Gąska dograł w pole karne, co świetnie wykorzystał Pich. Po strzale Słowaka w 45. minucie, WKS schodził do szatni z bramkowym prowadzeniem.

Szansa dla młodych

Przed drugą częścią na boisku pojawili się młodsi zawodnicy i rezerwowi. Do gry po kontuzji wrócił także Kamil Dankowski, który pauzował od września.

Śląsk: Wrąbel – Dankowski, Pawelec, Kucharczyk, Cholewiak – Młynarczyk, Srnić, Radecki, Pałaszewski, Boruń – Samiec-Talar.

Pierwsza okazja na podwyższenie pojawiła się tuż po gwizdku. Szansę miał Piotr Samiec-Talar, który po dośrodkowaniu dobrze złożył się do strzału, jednak bramkarz Odry zdołał obronić. Później to goście ruszyli do ataku, jednak szybko zostali za to skarceni. Po błędzie bramkarza, który wyszedł za daleko, z połowy boiska uderzał Mateusz Radecki. Piłka, która nie miała prawa wpaść do bramki, znalazła się jednak w siatce. Śląsk prowadził już 2:0. Odpowiedź Odry przyszła jednak bardzo szybko. Minutę później goście zdołali zdobyć bramkę kontraktową. To napędziło piłkarzy Śląska, którzy zaczęli przeważać i szukali kolejnej okazji do podwyższenia. Ta przyszła w 78. minucie, kiedy główką uderzał Radecki. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Ostatecznie Śląsk wygrał 2:1.

Na pewno jestem szczęśliwy, że wróciłem na boisko i wygraliśmy. To się liczy w każdym meczu, czy to mistrzowskim czy sparingowym. Dziś 45 minut zaliczone, a fizycznie czułem się bardzo dobrze. Może brakuje jeszcze trochę dynamiki, ale jest obóz przed nami, będziemy pracować i to będzie rosnąć – mówi Kamil Dankowski, zawodnik Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław – Odra Opole 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Pich 45′
2:0 Radecki 55′
2:1 Ivan Martin 56′
Śląsk (I połowa): Wrąbel – Pawelec, Celeban, Golla, Augusto – Tarasovs, Chrapek – Gąska, Bartkowiak, Pich – Piech.
Śląsk (II połowa): Wrąbel – Dankowski, Pawelec (70′ Golla), Kucharczyk, Cholewiak – Młynarczyk, Srnić, Radecki, Pałaszewski, Boruń – Samiec-Talar.
Odra Opole (I połowa): Krysiak – Winiarczyk, Szota, Baranowski, Janasik, Trojak, Niziołek, Błanik, Gancarczyk, Moder, Janus.
Odra Opole (II połowa): Krysiak – Brusiło, Żemło, Bodzioch, Dudu Paraiba, Gajda, Spratek, Bonecki, Mikinic, Rybicki – Ivan Martin.

Zdjęcia: Ola Sopuch