Bence Mervo i Ryota Morioka ponownie wpisali się na listę strzelców, dzięki czemu Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 i awansował na 10. miejsce w tabeli. W sobotę miał już 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 30. mintuty. Uderzenie Morioki sparował Zubas, ale w nie zdołał już obronić dobitki Mervo. Japończyk na bramkę musiał poczekać do drugiej części meczu. Tuż po jej rozpoczęciu technicznym strzałem z pola karnego podwyższył prowadzenie Śląska.
Honorowego gola „Górale” zdobyli po faulu Mariusz Pawelca na Mójcie, który chwilę później zamienił rzut karny na bramkę.
Kolejne spotkanie w piątek. W Zabrzu Śląsk zagra z Górnikiem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)

0:1 Mervo – 30 min.
0:2 Morioka – 49 min.
1:2 Mójta – 67 min (z karnego)

Podbeskidzie: Zubas – Sokołowski, Kolćak, Baranowski, Mójta – Kato, Deja – Tarnowski, Możdżeń (65′ Sloboda), Stefanik (52′ Demjan) – Szczepaniak
Śląsk: Abramowicz – Zieliński (46′ Dvali), Kokoszka, Celeban, Pawelec – Hołota, Hateley – Grajciar (79′ Gosztonyi), Morioka, Pich (90′ Dankowski) – Mervo

Żółte kartki: Sokołowski, Sloboda – Zieliński, Hołota
Sędzia: Bartosz Frankowski

Autor | DEG

  • Zdjęcie | Krystyna Pączkowska / SlaskWroclaw.pl
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWielkie emocje w Orbicie
Następny artykułKolejne zwycięstwo Impela
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.