Do drużyny ze stolicy Dolnego Śląska dołączy Damian Karczmarczyk. Włodarze wrocławskiego zespołu ustalili już z IV ligowym GKP Targówek warunki półrocznego wypożyczenia młodego zawodnika. W umowie zawarta jest również opcja transferu definitywnego.

fot. slaskwroclaw.pl

Damian Karczmarczyk to siedemnastoletni bramkarz o doskonałych warunkach fizycznych (195 cm wzrostu, 85 kilogramów wagi), który jesienią występował w GKP Targówek – liderze IV ligi mazowieckiej. Ze Śląskiem trenuje już od tygodnia. Młody bramkarz w czwartek wyjedzie z pierwszym zespołem Śląska na zgrupowanie do Spały.
 

– Testowaliśmy go pod koniec minionej rundy, wziął nawet udział w gierce wewnętrznej pierwszej drużyny. Wypadł na tyle dobrze, że postanowiliśmy go wypożyczyć na pół roku z opcją transferu definitywnego. Damian będzie grał w Młodym Śląsku, ale trenował z pierwszą drużyną – wyjaśnia Józef Klepak, skaut wrocławskiego klubu.

Wszystko wskazuje na to, że wrocławska drużyna zdecyduje się na wypożyczenie rezerwowego bramkarza – Krzysztofa Żukowskiego. Byłemu zawodnikowi Floty Świnoujście bardzo zależy na grze przez co rozważa zmianę klubu. Nieoficjalnie mówi się ,że jego osobą interesuje się  ŁKS Łódź.

 

(Piotr Ciosek)