Obradująca dzisiaj Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała Śląskowi Wrocław licencję na rozgrywanie meczów na Stadionie Miejskim w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012.
 

Na Stadion Miejski nie wejdą zorganizowane grupy kibiców przyjezdnych. (Fot. DW)

Komisja Licencyjna postanowiła także, że z powodu prac budowlanych toczących się w okolicy Stadionu Miejskiego w wiosennych meczach nie będą mogli brać udziału kibice przyjezdni.

– Cieszymy się, że Stadion Miejski uzyskał licencję PZPN-u. Jednocześnie żałujemy, że kibice gości nie będą mogli brać udziału w wiosennych meczach. To właśnie kibice nadają wyjątkowości tej dyscyplinie sportu. W tej sprawie należało jednak wybrać mniejsze zło, a niestety w tym momencie okolice stadionu nie są gotowe do przyjmowania sympatyków drużyn przyjezdnych. Bezpieczeństwo było absolutnym priorytetem. Mamy zapewnienie od naszego partnera spółki Wrocław 2012, że po zakończonych mistrzostwach Europy powstaną zabezpieczenia, niezbędne do przyjmowania kibiców gości – mówi prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Pierwszy tegoroczny mecz Śląska na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się już w najbliższą sobotę o godz. 18:00. Rywalem wicemistrzów Polski będzie Ruch Chorzów.

 

 

(SlaskWroclaw.pl)