Stadion Wrocław, godz. 17. Już jutro naprzeciwko siebie stanął zespoły Śląska Wrocław i Borussii Dortmund. Serdecznie zapraszamy do przyjścia na ten mecz!Zespołu Borussii Dortmund nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktualni wicemistrzowie Niemiec ośmiokrotnie sięgali po najwyższe laury w Bundeslidze, trzykrotnie wygrywali batalię o krajowy puchar i raz w historii triumfowali w rozgrywkach Champions League i Pucharu Zdobywców Pucharów. Czarno-żółci należą do najlepszych ekip w historii niemieckiej piłki, w generalnej tabeli wszech czasów zajmują piąte miejsce. W najwyższej klasie rozgrywkowej prezentowali się przez 40 sezonów, w których rozegrali 1356 meczów, wygrywając 561 z nich, a 335 remisując i doznając 440 porażek.

Trudno dziś o bardziej wymagającego rywala, zwłaszcza gdy spojrzymy na współczesną historię BVB. Drużyna, której sternikiem jest od 2008 roku Jurgen Klopp nieprzerwanie od czterech sezonów gości na pudle w końcowej klasyfikacji 1. Bundesligi. Borussia zdobyła w tym czasie 4 trofea (2 mistrzostwa kraju oraz puchar i superpuchar) oraz dotarła do finału Ligi Mistrzów (2013 rok), w którym nieznacznie uległa krajowemu rywalowi Bayernowi Monachium.

Wątek bawarskiej drużyny jest bardzo ważny dla dortmundczyków również w kontekście jutrzejszej towarzyskiej potyczki ze Śląskiem Wrocław. Wicemistrzowie Niemiec już 13 sierpnia zagrają z Bayernem o tegoroczny Superpuchar – starcie z WKS-em jest więc dla nich jednym z ostatnich sprawdzianów przed tym ważnym meczem, bowiem pomiędzy spotkaniem z mistrzem kraju a Śląskiem, BVB zagra jeszcze 10 sierpnia z angielskim Liverpool FC.

Mimo towarzyskiego charakteru tego spotkania, żadna ze stron nie zamierza podejść do niego na luzie. Dla Borussii, co wspomniane powyżej, to ważna próba przed prestiżową potyczką z odwiecznym rywalem. Dla Śląska z kolei, interesująca próba sprawdzenia swoich możliwości. – Myślę, że wrocławskich kibiców czeka wspaniały mecz. Spotykamy się z jedną z najlepszych drużyn na świecie, która w ostatnich latach w europejskich pucharach odnosiła wiele sukcesów – mówi Tadeusz Pawłowski. – Jeżeli nasza drużyna chce robić postępy, to powinna grać takie mecze, spotkania takiej rangi. Ten mecz da nam materiał porównawczy i pozwoli wyznaczyć kierunek, w którym będziemy szli w przyszłości. Jesteśmy polską drużyną, która chyba najbardziej stylem przypomina zespoły niemieckie. Na futbolu naszych zachodnich sąsiadów się wzorujemy i dzisiaj mogę powiedzieć, że z pewnością będzie to świetne widowisko – zapowiada szkoleniowiec WKS-u.

Ciągle jeszcze można kupować bilety na ten interesujący, towarzyski mecz. Do tej pory nabywców znalazło ponad 30 tys. wejściówek, więc bardzo możliwe, że jutro na Stadionie Wrocław zamelduje się komplet publiczności. Dodatkowo, wejściówki na towarzyski mecz wrocławskiego Śląska z wicemistrzem Niemiec można od dziś nabywać w kasach Stadionu Wrocław zlokalizowanych przy ul. Królewieckiej. Punkt sprzedaży, który od teraz jest głównym miejscem dystrybucji biletów we Wrocławiu, będzie czynny od godz. 10 do 18. Jutro sprzedaż biletów na spotkanie WKS-u z BVB odbywać się będzie we wszystkich kasach Stadionu Wrocław od godz. 10 do rozpoczęcia meczu. Na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem polsko-niemieckiej potyczki uruchomiony zostanie również punkt sprzedaży na parkingu przed areną starcia Śląska i Borussii. W kasach Stadionu Wrocław, podobnie jak przy ul. Oporowskiej – za bilety na mecz z BVB można płacić wyłącznie gotówką!

Przed zakupem biletów prosimy o przygotowanie nr. PESEL, którego podanie będzie niezbędne podczas procesu zakupowego dla każdego uczestnika meczu. Klienci zagraniczni bez nr. PESEL proszeni są o przesłanie skanu dokumentu tożsamości z widocznym zdjęciem i nr. seryjnym dokumentu, ilości i kategorią biletów w celu dokonania zamówienia na adres: id-borussia-slask@ebilet.pl.