Spotkanie przy ul. Roosvelta w Zabrzu rozpocznie się w piątek 20 maja o godz. 20. Gospodarze będą chcieli zrewanżować się Śląskowi za porażkę we Wrocławiu 0:4.

To było najwyższe zwycięstwo Śląska. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie bramki dla wojskowych strzelali kolejno: Przemysław Kaźmierczak i Vuk Sotirovica, a w drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Celeban.

Spotkanie Górnik - Śląsk będzie zacięte / fot. slaskwroclaw.pl

Teraz oba zespoły w ligowej tabeli dzielą zaledwie 4 punkty. Śląsk ma 43 i jest wiceliderem natomiast Górnika z 39 punktami zajmuje 7. miejsce. W Zabrzu nie przegraliśmy jednak od powrotu do Ekstraklasy. Górnik to jednak trudny przeciwnik o czym przekonała się m.in. Wisła Kraków, która przegrała z nimi dwukrotnie.

W ostatniej kolejce gospodarze w doliczonym czasie pogrążyli na wyjeździe Polonię Bytom 2:1. Natomiast  Śląsk pokonał GKS Bełchatów 4:2, choć po pierwszej połowie przegrywał 1:2.

W drużynie Górnika w meczu ze Śląskiem na pewno nie wystąpi pauzujący za kartki Michał Pazdan. Do składu Śląska powraca natomiast po stłuczeniu nogi Waldemar Sobota.

Transmisja w Canal+ i na antenie Radia Wrocław.