Do końca sezonu pozostało pięć ligowych kolejek. Aż trzy z nich Śląsk rozegra przed własną publicznością. Pierwsze starcie już w poniedziałek z Widzewem Łódź. Początek spotkania o godz. 18 na Stadionie Miejskim.

Ceny biletów na ten mecz: na trybunę D dla posiadaczy Kart Kibica wynoszą 21 zł (ulgowy 17 zł, rodzinny 33 zł), a w dniu meczu i dla osób bez Karty Kibica 26 zł (ulgowy 21 zł, rodzinny 43 zł). 

Z kolei bilety na trybuny A i C dla posiadaczy Kart Kibica kosztują 37 zł (ulgowy 30 zł, rodzinny 54 zł), a w dniu meczu i dla osób bez Karty Kibica 42 zł (ulgowy 34 zł, rodzinny 64 zł).

W związku z zamknięciem przez Wojewodę Dolnośląskiego trybuny B Stadionu Wrocław na mecz z Widzewem Łódź,  posiadacze pakietów biletów na trybunę B będą mogli na tych meczach zasiąść na trybunie D.

Zajmujący aktualnie 12. lokatę w ligowej tabeli Śląsk Wrocław zmierzy się z ostatnim w tabeli Widzewem Łódź. 

W najbliższych dwóch meczach w szeregach WKS-u nie będzie mógł zagrać  Adam Kokoszka (w meczu z Piastem otrzymał 12-tą żółtą kartkę w sezonie). Zastąpić może go Mariusz Pawelec, o którym trener Tadeusz Pawłowski mówi: – On jest gotowy do walki w ekstraklasie .

Poniedziałkowe spotkanie poprowadzi sędzia z Krakowa – Tomasz Musiał.  W tym sezonie 33-letni arbiter prowadził tylko jedno spotkanie z udziałem Śląska. Wrocławianie zremisowali wtedy na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:3.

Spotkanie Śląska Wrocław z Widzewem Łódź zakończy 33. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Mecz w poniedziałek, 12 maja, o godz. 18 na Stadionie Wrocław.

W pozostałych spotkaniach zagrają:

Legia Warszawa – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz

Cracovia – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Autor | Wojciech Węgiel