W pierwszym meczu, czwartej rundy eliminacji Ligi Europejskiej, Śląsk Wrocław przegrał z Rapidem Bukareszt na własnym boisku 1:3. Rewanż za tydzień w Timisoarze.

Śląsk poległ w pierwszym spotkaniu, jednak rewanż w Timisoarze zapowiada się niezwykle ciekawie

Poniżej przedstawiamy obie jedenastki na dzisiejsze spotkanie. Warto dodać, że sprawdziły się nasze prognozy dotyczące gry Tadeusza Sochy, który zgodnie z nimi rozpoczął mecz na lewej obronie. Dość niespodziewanie obsadzona została pozycja lewo-skrzydłowego. W tym rejonie boiska, trener Orest Lenczyk desygnował do gry Mateusza Cetnarskiego. Niestety, ten manewr nie funkcjonował dobrze i „Cetnar” opuścił boisko już po 45 minutach.

Śląsk Wrocław: Kelemen, Celeban, Pietrasiak, Wasiluk, Socha, Dudek, Elsner, Sobota, Mila, Cetnarski, Diaz oraz Żukowski, Sztylka, Madej, Pawelec, Voskamp, Ćwielong i Gancarczyk

Rapid Bukareszt: Coman, Duarte, Antonio, Alexa, Grigore, Cassio, Herea, Roman, Burca, Bozovic, Surdu oraz Straton, Ezequias, Pancu, Grigorie, Sburlea, Glauber, Apostol

RELACJA Z MECZU:

1 połowa:

Początek spotkania bardzo efektowny w wykonaniu WKS-u,  już w 5 minucie Cristian Omar Diaz był bardzo bliski strzelenia pierwszej bramki. Śląsk objął prowadzenie w 17 minucie za sprawą przepięknego strzału z rzutu wolnego Sebastiana Mili. W 24 minucie Rapid doprowadził do wyrównania po bramce grającego z numerem „8”  Nicolae Grigore. Goście po strzeleniu bramki wyraźnie na fali. Śląsk natomiast wystraszony i nie potrafiący odnaleźć się na boisku. Efektem tego był kolejny gol dla gości. Bramka Mihaia Romana w 34 minucie dała prowadzenie zespołowi z Rumunii. Sędzia spotkania, Michael Weiner kończy pierwszą część gry. Śląsk przegrywa 1:2, jednak wynik meczu jest jeszcze otwarty i nie wszystko stracone!

2 połowa:

Początek drugiej połowy. W zespole Śląska podwójna zmiana. Na placu gry pojawiają się Łukasz Madej i Johan Voskamp. Z kolei boisko opuszczają: Waldemar SobotaMateusz Cetnarski. W 49 minucie pierwsza, poważna sytuacja dla WKS-u. Mila dobrze dośrodkował w kierunku Diaza, ten jednak nie potrafił wygrać walki o piłkę z obrońcą Rapidu. Kolejna groźna akcja Śląska, tym razem bardzo bliski strzelenia bramki głową Johan Voskamp. W 57 minucie pierwszej zmiany w Rapidzie Bukareszt dokonał Razvan Lucescu – plac gry opuścił strzelec wyrównującej bramki Grigore, a jego miejsce zajął grający z „32” numerem Iulian Apostol. W 60 minucie groźnie strzelał Mila, jednak Danut Coman nie miał większych problemów ze złapaniem piłki. Dwie minuty później żółty kartonik obejrzał kolejny z zawodników WKS-u, tym razem Tadeusz Socha. W 70 minucie groźnie strzelał Ovidiu Burca, piłka minęłą jednak bramkę w bezpiecznej dla Śląska odległości. W 72 minucie kolejna zmiana w Śląsku – boisko opuścił Sebastian Dudek, a jego miejsce zajął Dariusz Sztylka. Natomiast w 76 minucie zmiana w drużynie Rapidu. Daniel Pancu zmienił grającego z numerem „9” Cassio. 79 minuta i Śląsk przegrywa 1:3. Tym razem zamieszanie pod bramką wykorzystał Iulian Apostol. W 82 minucie żółtą kartką ukarany został obrońca Rapidu Bukareszt – Rui Duarte. Trzy minuty później plac gry opuścił Romeo Surdu, a jego miejsce zajął Stefan Grigorie. O 21:55 sędzią meczu, Michael Weiner gwizdnął po raz ostatni… Śląsk nie był w stanie poradzić sobie ze świetnie dysponowanymi graczami Rapidu i poległ przy Oporowskiej 1:3. Za tydzień rewanż w Timisoarze!

Śląsk Wrocław – Rapid Bukareszt 1:3

’17 – 1:0, Sebastian Mila

’24 – 1:1, Nicolae Grigore

’34 – 1:2, Mihai Roman

’79 – 1:3, Iulian Apostol

Sędzia: Michael Weiner (GER)