Cztery mecze finału Basket Ligi Kobiet nie wystarczyły do wyłonienia mistrza Polski. Ale w środę (3 maja) wszystko będzie już jasne. O godz. 16:15 w hali wrocławskiej AWF rozpocznie się piąte, decydujące spotkanie między Ślęzą a Wisłą Can-Pack Kraków.

Rywalizacja koszykarek o złoto toczy się do trzech zwycięstw. Po pierwszych meczach rozegranych 19 i 20 kwietnia we Wrocławiu Ślęza prowadziła 2-0. Jednak w miniony weekend Wisła Can-Pack odrobiła straty. W sobotę wygrała zdecydowanie, ale dzień później byliśmy świadkami wyrównanego spektaklu, w którym nie brakowało ostrych spięć, przewinień niesportowych, technicznych, a nawet dyskwalifikującego.
W połowie drugiej kwarty sędziowie wyrzucili z boiska Nikki Greene za rzekomy atak łokciem na twarz Agnieszki Szott-Hejmej. Powtórki wideo pokazały, że kontakt rzeczywiście był, ale z ramieniem skrzydłowej Wisły Can-Pack. Potwierdziła to Komisja Dyscyplinarna PZKosz, która podjęła decyzję, że nie należy dodatków karać Nikki Greene zawieszeniem.
A zatem wrocławianki przystąpią do decydującej walki o złoto w pełnym składzie. Zespół jest gotowy do poświęceń i walki do upadłego o pierwsze po 30 latach i drugie w historii klubu mistrzostwo Polski.
– To będzie ostatni mecz sezonu. Moje zawodniczki muszą mieć świadomość, że muszą być zdeterminowane przez całe spotkanie. Poprzez wejście do hali, na parkiet, nie mogą zarezerwować sobie jedynie możliwości oglądania meczu od środku. Każda musi coś od siebie dać  żeby zwyciężył zespół – mówi Arkadiusz Rusin, trener Ślęzy.
– Nie będziemy kalkulować. Nikt z nas nie wyjdzie na parkiet, żeby walczyć o rolę aktorki w Teatrze Narodowym. Na pewno będą momenty dobre i słabsze. Liczę na wsparcie kibiców, szczególnie w tych słabszych momentach. To ostatni mecz sezonu. Pokażmy jedność Ślęzy! – dodaje szkoleniowiec wrocławskiego zespołu.
Spotkanie Ślęza – Wisła Can-Pack rozpocznie się o godz. 16:15 w hali AWF-u na terenie Stadionu Olimpijskiego przy al. Paderewskiego. Bilety (10 i 5 zł) będzie można kupić w kasie hali. Ich liczba jest jednak ograniczona, dlatego prosimy kibiców o wcześniejsze przyjście na mecz. Transmisję będzie można obejrzeć w TVP Sport, na www.sport.tvp.pl oraz w bezpłatnej aplikacji mobilnej TVP Sport.

Autor: Paweł Kucharski
Zdjęcie: Paweł Kucharski