Meczem z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec koszykarki Ślęzy zakończą rundę zasadniczą Basket Ligi Kobiet. Jeśli wrocławianki wygrają, zajmą pierwsze miejsce w tabeli przed fazą play-off. Spotkanie obędzie się w niedzielę (12 marca) o godz. 18:00 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.

Ślęza wciąż ma szanse na pierwsze miejsce, nawet mimo ubiegłotygodniowej porażki w Toruniu z Energą. Swój mecz przegrała także Wisła Can-Pack Kraków, w Gorzowie z InvestInTheWest AZS-em AJP. W przypadku zwycięstwa nad JAS-FBG Zagłębiem wrocławianki zrównają się liczbą punktów z „Białą Gwiazdą”, która spotkanie ostatniej kolejki rozegrała awansem. Bilans bezpośrednich spotkań Ślęzy z Wisłą Can-Pack jest na korzyść żółto-czerwonych.

JAS-FBG Zagłębie nie ma już szans na awans do play-offów. Mecz ze Ślęzą będzie więc dla zespołu trenera Mirosława Orczyka ostatnim w tym sezonie. Jak dotąd sosnowiczanki wygrały tylko sześć spotkań. W pierwszym pojedynku z wrocławiankami przegrały aż 40:86.

Prym w JAS-FBG Zagłębiu wiodą Amerykanki. Amanda Frost, Naketia Swanier i Mariah King to najlepiej punktujące zawodniczki drużyny. Zdecydowanie mniej okazale prezentuje się kadra Polek. Jest w niej na przykład Paulina Rozwadowska, która w przeszłości przez krótka była zawodniczką Ślęzy.

Wrocławianki do niedzielnego meczu przygotowywały się nieco inaczej niż w poprzednich tygodniach. Po ciężkiej pracy motorycznej przed spotkaniem z Cosinus Widzewem przyszedł czas na zmniejszenie obciążeń, aby odzyskać świeżość i na czas play-offów być w najwyższej formie.

Spotkanie Ślęza Wrocław – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec odbędzie się w niedzielę (12 marca) o godz. 18:00. Bilety (10 i 5 zł) można kupować w serwisie www.biletin.pl lub bezpośrednio przed meczem w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.


Autor: Paweł Kucharski
Zdjęcie: Paweł Kucharski