Ślęza Wrocław już w niedzielę, po czwartym spotkaniu z Energą Toruń, awansowała do półfinału Energi Basket Ligii Kobiet. Wrocławianki zagrają z  Artego Bydgoszcz, które potrzebowało aż pięć spotkań, aby pokonać zawodniczki Basketu 90 Gdynia. Pierwszy mecz półfinałowy już w sobotę 14 kwietnia.

W trakcie tego sezonu Ślęza zmierzyła się dwa razy z bydgoskim klubem. Pierwsze okazało się szczęśliwe dla zawodniczek Arkadiusza Rusina, Ślęza wygrała 58:52. Ale rewanżowe spotkanie wygrało Artego 66:53. Bilans w fazie zasadniczej 1:1. Bydgoszczanki po tej części rozgrywek zajęły pierwsze miejsce w ligowej tabeli, więc to one mają handicap własnego parkietu i to tam drużyny zmierzą się już w weekend.

Gra toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwsze półfinałowe stracie już w najbliższą sobotę – 14 kwietnia o godzinie 18 w bydgoskiej Artego Arenie. Drugi mecz w niedzielę także w Bydgoszczy, a trzecie spotkanie we Wrocławiu 18 kwietnia. Jeżeli stracie nie rozstrzygnie się w 3 meczach to na kolejne zarezerwowano następujące terminy: 19 kwietnia (Wrocław) i 22 kwietnia (Bydgoszcz).


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław