Wrocławski klub ruszył z przebudową swojego zespołu już po zakończeniu sezonu. Na ten moment wiadomo, że odeszła Kourtney Treffers. Jako zawodniczka rodzima będzie grać za to Marissa Kastanek. Dodatkowo Ślęza pozyskała nową skrzydłową – Słowaczkę Terezię Palenikovą.

Nowa koszykarka wrocławskiego klubu do tej pory grała w drużynie Piestanske Cajky. Ma niespełna dwadzieścia trzy lata, pochodzi ze Słowacji i mierzy 178 centymetrów wzrostu. Gra na pozycji niskiej skrzydłowej i rzucającej. Jej umowa z wrocławskim klubem obowiązywać będzie przez jeden sezon.

– Przede wszystkim chciałam zrobić krok do przodu w swojej karierze i spośród wielu opcji wybrałam właśnie Wrocław. Polska liga jest znacznie bardziej wyrównana niż słowacka, prawie każdy rywal jest wymagający. Skontaktował się ze mną trener Arkadiusz Rusin, co również przyczyniło się do mojej decyzji – mówiła w słowackich mediach nowa zawodniczka Ślęzy.

W słowackiej lidze Terezia Palenikova zdobywała średnio 11,2 puntku, 2,7 asysty i 2,7 zbiórki na mecz. Jej dotychczasowa drużyna zakończyła sezon zasadniczy na drugim miejscu, odpadając ostatecznie w półfinałach. Nowa skrzydłowa Ślęzy ma na swoim koncie również liczne występy w reprezentacji Słowacji.

– Z pewnością Terezia zmienia ligą na mocniejszą. Dla niej to będzie sprawdzian. W każdej kolejce będzie rywalizować z dobrymi zespołami, bo – jak widać – liga polska w nadchodzącym sezonie będzie wyjątkowo silna – mówi Arkadiusz Rusin, trener wrocławskiej drużyny.

Oprócz nowej zawodniczki, ważny kontrakt ma także Marissa Kastanek, która otrzymała niedawno polskie obywatelstwo. Wiadomo natomiast, że w następnym sezonie nie zobaczymy Kourtney Treffers, która zagra w lidze włoskiej.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: strona Ślęzy Wrocław