- KARTKA Z KALENDARZA - 16 LIPCA -


Kolejny spektakl dyplomowy studentów PWST przed nami. Od 13 lutego „Smoki” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego na deskach sceny przy Braniborskiej.

- REKLAMA -

Opis spektaklu:

Każda głowa, a w szczególności głowa dziecięca wypełniona jest różnymi marzeniami, wyobrażeniami czy bajkami… Tak jak my, dorośli przestajemy wierzyć w Świętego Mikołaja tak dzieci wierzą w niego gorliwie i bezwarunkowo. Tak jak my staramy się wierzyć w sprawczą siłę pieniądza, tak dzieci zawierzają swojej wyobraźni. Zgoda – część z dorosłych wierzy w UFO, ale czy ktokolwiek z nas uwierzył kiedyś w smoka? Przecież smoki nie istnieją… A kto powiedział, że ludzie istnieją? Może to właśnie My jesteśmy smokami? Wszystko jest kwestia umowy i wyobraźni. Jedno jest pewne – czy to smok czy też człowiek ,musi wyzbyć się uprzedzeń i uwierzyć, że wszystko jest możliwe… Zwłaszcza w bajkach. Bo może to właśnie nasze życie jest bajką? Bo tylko wtedy, gdy wpuścimy ją do naszego życia, możemy stać się szczęśliwsi i dostrzec to, co często mijamy bez zastanowienia. Smoki istnieją i mogą nauczyć nas wielu pożytecznych rzeczy, a i my możemy pokazać im świat jakiego nie znają… Zaprośmy je tylko do naszego pokoju, żeby sobie pohasały, lub odwiedźmy je pod łóżkiem… Tam musi być coś więcej niż tylko kurz…

Zapraszamy do świata wyobraźni i humoru . Do krainy Smoków i ludzi wymyślonej przez Malinę Prześlugę. Jedyną taką i niepowtarzalną autorkę nowej literatury dla dzieci.

Kto nie z nami, ten nie smok!

*

Tytuł: Smoki
Autor tekstu: Malina Prześluga

Reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Asystent reżysera: Olga Żmuda (PWST)
Scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
Muzyka: Marcin Partyka 
Ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Jaworska – Kaczmarek 

Występują: Igor Fijałkowski, Jakub Grębski, Paweł Kuźma, Elżbieta Mielnik, Paulina Wolińska, Olga Żmuda