Sobotnie spotkanie Ministrów Finansów w ramach Polskiej Prezydencji w UE, manifestacja związkowców z kraju i z zagranicy oraz koncert George’a Michaela na otwarcie nowego wrocławskiego stadionu już za nami.

Aby wszystkie te przedsięwzięcia odbyły się bezpiecznie i były jak najmniej uciążliwe dla wrocławian, nad bezpieczeństwem oraz ładem i porządkiem publicznym na terenie miasta czuwali policjanci z Wrocławia i innych regionów naszego województwa. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Policjancie szczelnie obstawili obie imprezy / fot. DW

Miniona sobota (17 września 2011 r.), to dzień, w którym we Wrocławiu niemalże w jednym czasie odbyło się kilka wcześniej zaplanowanych już przedsięwzięć, a których organizacja wymagała niestety dość znacznych zmian w organizacji ruchu na terenie miasta. Zmiany w organizacji ruchu, opracowane przez Urząd Miasta we Wrocławiu były związane, m.in., ze spotkaniem ministrów finansów w ramach polskiej Prezydencji w UE, manifestacją związkowców z kraju i z zagranicy oraz koncertem George’a Michaela.
Dolnośląscy policjanci kilka dni wcześniej już przygotowywali się do zabezpieczenia tych przedsięwzięć, aby wszystkie one odbyły się bezpiecznie i były jak najmniej uciążliwe dla wrocławian. W działaniach udział brali głównie policjanci prewencji i ruchu drogowego. Funkcjonariusze w ramach zabezpieczenia, m.in., kierowali ruchem drogowym we wszystkich newralgicznych miejscach, gdzie zmieniona była jego organizacja lub występowały utrudniona, udzielali informacji i pomocy uczestnikom manifestacji, koncertu i mieszkańcom, a także czuwali nad bezpieczeństwem oraz ładem i porządkiem publicznym na terenie miasta.

O skali prowadzonych przez policjantów działań świadczyć może fakt, że w manifestacji, która przemieszczała się z okolic Stadionu Olimpijskiego na wrocławski Rynek, udział wzięło około 20 tys. osób, a koncert George’a Michaela obejrzało blisko 30 tys. fanów. Wszystkie te przedsięwzięcia przebiegły spokojnie. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

(asp. Paweł Petrykowski)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBilety i karnety na koszykarski sezon 2011/2012
Następny artykułTumski Cup: Wyścigi na Smoczych Łodziach
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.