Odra River Cup 2018 odbędzie się już w najbliższą sobotę 26 maja. To idealne święto dla wszystkich miłośników regat, świeżego powietrza i spędzania czasu z rodziną. Można będzie zobaczyć widowiskowe wyścigi, a także posłuchać koncertów Chilli Crew i Mroza. Organizatorem jest Paweł Rańda, olimpijski medalista. Wstęp na wydarzenie wolny.

Międzynarodowe Regaty Wioślarskie Odra River Cup 2018 odbędą się na bulwarze Politechniki Wrocławskiej w sobotę 26 maja. O godzinie 12:00 nastąpi otwarcie imprezy, a już pół godziny później rozpoczną się pierwsze eliminacje ósemek wioślarskich. Weźmie w nich udział 7 zespołów damskich i 6 męskich. Najpierw będą to wyścigi na czas. Uzyskany wynik będzie podstawą do rozstawienia drużyn w finałach A i B. Możemy się spodziewać ekip z całej Polski, np. z Warszawy, Krakowa czy Szczecina. Będą także drużyny z Czech i Niemiec.

– Trasa zaczyna się na poziomie kładki Zwierzynieckiej i ciągnie się w stronę Mostu Grunwaldzkiego aż do plaży na bulwarze Politechniki Wrocławskiej. Jest to około 800 metrów. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na szerokość Odry, w eliminacjach ekipy płyną pojedynczo, a w finale po dwie jednocześnie – mówi Paweł Rańda, organizator imprezy.

Podczas imprezy odbędą się również wyścigi łodziami smoczymi. To kategoria przeznaczony tylko i wyłącznie dla wydziałów Politechniki Wrocławskiej. W tych starciach trasa będzie jednak skrócona do około 100 metrów. Będzie się zaczynać na wysokości dawnej Tawerny przy PWr. Natomiast o godzinie 19:00 rozpocznie się tradycyjny wyścig o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej między ekipami z PWr i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Plakat Odra River Cup 2018

Oprócz tego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. W godzinach 12:00-18:00 będzie trwał rodzinny piknik z konkursami i zabawami, nie tylko dla najmłodszych. Odbędą się pokazy psów ratowniczych i darmowe rejsy po Odrze. Wieczorem natomiast będzie można posłuchać koncertu Chilli Crew (godzina 18:30) i Mroza (20:00). Na koniec imprezy odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

– Koła naukowe Politechniki Wrocławskiej będą pokazywać animacja związane z chemią czy robotyką. Za każde dobrze wykonane zadanie będzie można zdobyć drobny upominki. Oprócz tego będą dmuchane atrakcje i konkursy, w których można będzie wygrać np. wejściówkę do Hydropolis – dodaje zdobywca medalu olimpijskiego.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. organizatora (Facebook, strona internetowa)