Impel Wrocław w oczekiwaniu na półfinałowy mecz z PGE Atom Trefl Sopot rozegrał dwa sparingi z drużyną Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Obie drużyny wygrały po jednym spotkaniu, zaciekle broniąc własnego terenu. Teraz oba zespoły szykują się do półfinałowych pojedynków.

W obu przypadkach rozegrano po cztery sety. Mecze miały jednak charakter kontrolny. W kilku setach przebieg akcji przerywany był piłkami dorzucanymi spoza boiska. Dzięki temu zawodniczki obu drużyn częściej wyprowadzały akacje, a sam trening był intensywniejszy.

W ubiegły piątek górą były dąbrowianki, które wygrały cały mecz 3:1. We wtorek spotkanie w roli zwycięzcy zakończyły Impelki, które pokonały rywalki w każdym z możliwych setów. Każde ze spotkań trwało ponad dwie godziny, zatem drugi cel, którym było zebranie odpowiedniej ilości danych do analizy został spełniony. Pierwszym było nie wypaść z rytmu meczowego przed jednym z najważniejszych meczów w sezonie.

Z rezultatów obu meczów kontrolnych zadowoleni byli nie tylko członkowie sztabu szkoleniowego, ale i same Impelki, dla których możliwość sparingu z trudnym rywalem dała także odpowiedź na pytanie, co jeszcze mogą poprawić na tydzień przed wrocławskim półfinałem.

Teraz przed Impelkami ostatnie szlify we własnej sali przed meczem z PGE Atom Trefl Sopot. Półfinałowy pojedynek odbędzie się w poniedziałek o  20:30 w Hali Orbita. Bilety do zakupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZostań milionowym kibicem na meczu z Cracovią!
Następny artykuł„Po Burzy Szekspira” [FOTOGRAFIA]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.