Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław, po krótkich urlopach, wracają na tor. Od czwartku 6 grudnia rozpoczną przygotowania do nadchodzącego sezonu. Po wywalczeniu brązowego medalu PGE Ekstraligi, w składzie klubu doszło do kilku zmian. Teraz to nowa ekipa powalczy o najwyższe cele.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu skład Betardu Sparty Wrocław uległ drobnym zmianom. Kontrakty przedłużyli kluczowi zawodnicy, do zespołu dołączył także nowy nabytek. Wszyscy Spartanie już w czwartek 6 grudnia pod okiem trenera przygotowania motorycznego Mariusza Cieślińskiego rozpoczną przygotowania do nadchodzących rozgrywek. Kogo do swojej dyspozycji w najbliższym sezonie będzie miał nowy trener Sparty – Dariusz Śledź?

Nowy – stary skład

Trzon wrocławskiego zespołu pozostaje bez zmian. Obok Macieja Janowskiego, dla którego będzie to już piąty sezon w barwach WTS, kibice zobaczą oczywiście Indywidualnego Mistrza Świata – Taia Woffindena. Brytyjczyk jeździ w Sparcie nieprzerwanie od 2012 roku, a po tym sezonie przedłużył swój kontrakt.

W Sparcie piąty rok z rzędu rozpoczną także Czech Vaclav Milik i jeden z najlepszych juniorów na świecie – Maksym Drabik. Co ważne, sezon 2019 będzie dla niego ostatnim, w którym występować będzie jako zawodnik młodzieżowy.

Oprócz Drabika, jako juniorzy występować będą także 18-letni Przemysław Liszka, który jest wychowankiem klubu oraz 19-letni Patryk Wojdyło, który przedłużył kontrakt po zakończeniu poprzedniego sezonu.

Nowym nabytkiem wrocławian jest za to Jakub Jamróg, który trafił do Sparty z Unii Tarnów. Zawodnik został wyróżniony tytułem Niespodzianki Sezonu 2018 PGE Ekstraligi. W poprzednim sezonie wywalczył 100 punktów i 15 bonusów. Z pewnością będzie więc ważnym ogniwem wrocławskiej drużyny.

W Sparcie nie brakuje oczywiście międzynarodowego akcentu w postaci wspomnianego wcześniej Milika oraz Australijczyk Max Fricke i Rosjanin Gleb Czugunow. Obaj żużlowcy to młodzi, perspektywiczni zawodnicy.

Oprócz zmian personalnych w składzie, Spartanie rozpoczną pracę z nowym trenerem. Szkoleniowcem Betardu został Dariusz Śledź. Wcześniejszy manager Rafał Dobrucki, po porozumieniu z władzami klubu, nie przedłużył umowy.

W tym sezonie Spartanie oczywiście celują w złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Swoje przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpoczną już w czwartek 6 grudnia. Wcześniej zawodnicy byli na zasłużonych urlopach, jednak już wtedy stosowali się do zaleceń trenerów i ćwiczyli chociażby na siłowni. Dodatkowo dwóch Spartan Maksym Drabik i Vaclav Milik, poddali się zabiegom usunięcia metalowych części.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Marcin Karczewski / Superstar.com.pl