Kibice zaciskają kciuki i modlą się, żeby przestało padać. Jeżeli w weekend wyjdzie słońce, to w niedzielę wieczorem na #NowymOlimpijskim zawarczą motocykle i Betard Sparta Wrocław rozpocznie wreszcie sezon. Przeciwnikiem będzie Get Well Toruń.

Dla naszej drużyny będzie to pierwszy mecz tego sezonu. Wcześniejsze wyjazdowe spotkania z FOGO Unią Leszno i ROW-em Rybnik zostały przełożone z powodu opadów deszczu.

W zupełnie innej sytuacji są gości, którzy jako jedyna drużyna PGE Ekstraligi zdołała powalczyć już dwukrotnie o punkty i dwukrotnie przegrali: w 1. kolejce u siebie z CASH BROKER Stal Gorzów 44:46, a w 2. kolejce na wyjeździe z Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 36:54. W spotkaniu we Wrocławiu chcą wreszcie przełamać niemoc. Sporym zaskoczeniem może być ustawienie składu. W pierwszej parze pojadą razem Amerykanin Greg Hancock i Australijczyk Chris Holder. Obaj zwykle byli prowadzącymi pary, ale w tym sezonie spisują się jak na razie poniżej oczekiwań. Szczególnie forma tego drugiego pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli w sobotę w Grand Prix Słowenii w Krsko wypadnie blado, to może go zastąpić Paweł Przedpełski, którego zabrakło w składzie.

Z kolei we wrocławskiej drużynie pod względem kadrowym  niewiele się zmieniło. Nowymi nabytkami są: Rafał Dobrucki, który został trenerem, oraz młody Andzej Lebiediew, czyli najskuteczniejszy zawodnik Nice PLŻ. Liderem pozostaje oczywiście Tai Woffinden. Wielką niewiadomą będzie dyspozycja Macieja Janowskiego. „Magic” w ubiegłego sezonu nie może zaliczyć do udanych, a przygotowania do tego rozpoczął od kontuzji obojczyka. W pierwszym spotkaniu na torze zobaczymy naszego kapitana – Tomasz Jędrzejaka. Jeżeli jednak zaliczy wpadkę, to w pogotowiu czeka Szymon Woźniak. Sporo oczekuje się też od Vaclava Milika, który przed rokiem był drugą siłą spartan. Pewne miejsce w składzie ma też junior – Maksym Drabik. O drugie walczy Oskar Bober z Damianem Dróżdżem.

Bilety w przedsprzedaży można kupować do soboty. W niedzielę w kasach stadionu będą droższe. W trakcie spotkania prowadzona będzie audiodeskrypcja dla osób niewidomych i niedowidzących. Wrocławski klub jest pierwszym w PGE Ekstralidze, który ją wprowadził. Tuner w przenośnym radiu lub telefonie z opcją tradycyjnego radia trzeba ustawić na 97,0 FM (konieczne są słuchawki).


Awizowane składy na niedzielę:

Betard Sparta Wrocław: 9. Tai Woffinden, 10. Andzej Lebiediew, 11. Maciej Janowski, 12. Tomasz Jędrzejak, 13. Vaclav Milik, 14. …, 15. Maksym Drabik.

Get Well Toruń: 1. Greg Hancock, 2. Chris Holder, 3. Grzegorz Walasek, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. Adrian Miedziński, 6. Daniel Kaczmarek.

Początek spotkania w niedzielę 30 kwietnia o godz. 18.45.

Bilety dostępna na: https://kupbilet.onet.pl/BetardSpartaWroclawvsGetWellTorun

W pozostałych meczach zmierzą się: MRGARDEN GKM Grudziądz – Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa, FOGO Unia Leszno – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, CASH BROKER Stal Gorzów – ROW Rybnik.


Autor: Daniel E. Groszewski
Zdjęcie: WTS