Poprzedni  tydzień w lidze Spartan Cup upłynął pod znakiem rozgrywek pucharowych, które zdominowały piłkarskie pojedynki na boisku Spartana.

W sumie rozegrano 14 pucharowych spotkań, które wyłoniły finalistów kolejnej rundy.

Pierwsza tura pojedynków była bardzo zacięta, z sześciu rozegranych meczów aż cztery rozstrzygały rzuty karne. Odpadło kilku faworytów, a awans kilku zespołów należy uznać za sporą niespodziankę.

Z ciekawszych spotkań na wyróżnienie na pewno należy pojedynek Kruczków i zespołu Auto-Gągały. Obie ekipy stworzyły świetne widowisko. Po pasjonującej walce w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Auto-Gągały. W innych ciekawych zawodach GKT Wrocław wysoko bo 5:0 wygrało z ekipą KRD.  Bumerang pewnie pokonał Matematykę 3:0,a Śródmieście skromnie wygrało z Zenonami 1:0. Do niespodzianek na pewno należy zaliczyć odpadnięcie trzeciej drużyny ubiegłego sezonu Cegielni z drugoligowym Medicalem oraz wicemistrzów zespółu Sępolna, który poległ w potyczce z Fidaszem. Kolejne zaskakujące rozstrzygnięcie przyniósł pojedynek pomiędzy Śląsknetem a drugoligowym Volvo.  W regulaminowym czasie gry padł remis, a w jedenastkach lepsi okazali się futboliści Volvo i to oni zagrają w kolejnej rundzie.

Do kolejnej fazy rozgrywek awans wywalczyło 14 zespołów. Po równo 7 ekip pierwszoligowych oraz siedem drugoligowych.

Poniżej pary II rundy Pucharu Ligi. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Arcany z Auto-Gągałą oraz GKT Wrocław z Getin Noble Bankiem. Pierwsze mecze zaplanowano na 4 maja.

1. GKT WROCŁAW – GETIN NOBLE BANK
2. MEDICAL – FC SAN MARINO
3 OCB KRASIKI – AC POLANKA
4. MILLENNIUM FC – FIDASZ
5. VOLVO CE – BUMERANG
6. AUTO-GĄGAŁA – ARCANA
7. ŚRÓDMIEŚCIE – NIEOBLICZALNI


TOMASZ GAŁKA

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Monstrualna impreza na stadionie
Następny artykuł– Kosynierki robią swoje
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.