Tekst napisał Przemysław Wojcieszek, reżyseruje Paweł Palcat. Na scenie pojawi się młody zespół znany już wrocławskiej publiczności ze spektaklu „Strefa”. Artyści zachęcają by wspomóc ich projekt, którego realizacją będzie miała swoją premierę 9 grudnia na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol. 

Crowdfunding jest formą finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność. Polega na wpłacaniu niewielkich z reguły kwot, by doprowadzić do zamknięcia i realizacji pomysłu. Przemysław Wojcieszek, Paweł Palcat, Adrianna Jendroszek, Michał Surówka, Sylwester Dąbrowski tworząc „Czystkę” dostali mikrogrant z Ośrodka Kultury i Sztuki, ale to tylko 5 tysięcy zł. Ta kwota, to kropla w morzu potrzeb. Na całą produkcja potrzeba ponad 12 tysięcy.  Artyści doszli do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie zbiórka, która  pomoże ich projektowi. Aby dołączyć do darczyńców wystarczy wpłacić 40 złotych. Szczgóły na PolakPotrafi.pl

 

A rzecz jest o sprawach, które wciąż dotykają, o których mówi się z trudem bądź strachem.

„Stambuł, wieczór.
Młoda kobieta, jej były mąż, za którym podąża tajny policjant…
Spotkanie utkane z szeptów i niedopowiedzeń odmieni życie każdego z nich.

Przewodniczką po tym świecie będzie Hande Kader – zamordowana w 2016 roku transseksualna działaczka LGBT. Przybliży widzom realia współczesnej Turcji, tak boleśnie znajome, tak przejmująco bliskie. W jej rolę wcieli się wybitny aktor Paweł Palcat, który także rezyseruje spektakl.

Kto zobaczy „Czystkę”, ten odnajdzie mechanizmy państwa autorytarnego niepokojąco podobnego do dzisiejszej Polski.”


Premiera na Scenie Restauracja 9 grudnia 2017
Czas: 75 min

Realizacja

Tekst: Przemysław Wojcieszek
Reżyseria: Paweł Palcat
Scenografia: Agata Andrusyszyn
Muzyka: Filip Zawada

Obsada

Paweł Palcat, Michał Surówka, Adrianna Jendroszek, Sylwester Dąbrowski


Autor: Sabina Misakiewicz