Co wspólnego mają ze sobą spektakl teatralny i stadion piłkarski? Teoretycznie nic. Jednak nie we Wrocławiu. To właśnie na Stadionie Wrocław w piątek i sobotę 3 i 4 sierpnia odbędzie się przedstawienie Teatru Ad Spectatores.

Po raz pierwszy w historii stadionu odbędzie się tam spektakl teatralny, dodatkowo połączony ze zwiedzaniem. Konwencja przedstawienia będzie nietypowa – widownia po przestrzeni obiektu przemieszczać się będzie wraz z aktorami.

Spektakl pt. Mistyfikacja zobaczyć będzie można 3 i 4 sierpnia (piątek i sobota) o godzinie 21:00. Bilety dostępne są na stronie organizatora i kosztują 45 zł.


Grupa międzynarodowych dziennikarzy zostaje zaproszona na konferencję poświęconą kondycji polskiego futbolu. Spotkanie odbywa się w samym sercu Stadionu Wrocław. Całości towarzyszy bogaty program połączony ze zwiedzaniem więziennych cel na obiekcie oraz występ światowej sławy piosenkarki na płycie boiska. Im dalej jednak w czeluści piłkarskiego molocha, sytuacja staje się coraz bardziej dziwna. No bo dlaczego Prezes obiektu występuje w stroju robotnika, a delegatka władzy centralnej ubrana jest w kostium czirliderki? Czy aby na pewno wszyscy są tymi. za których się podają? A może to najbardziej zuchwały napad w historii polskiej przestępczości?

Reżyseria: Maciej Masztalski
Scenografia i kostiumy: Dąbrówka Huk
Obsada: Aleksandra Dytko, Marcin Misiura, Piotr Zakrzewski, Marcin Chabowski, Maciej Masztalski, Aleksandra Prochownik.
Czas trwania: 70 minut


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: mat. prasowe Stadionu Wrocław