Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu w maju otworzy dla publiczności nową scenę. Scena Restauracja będzie się mieścić w podziemiach teatru, tuż obok Sceny Ciśnień, w sali, którą podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej otwieramy jako Klub Festiwalowy. 

Działalność Sceny Restauracja zainauguruje wspólna produkcja Capitolu i Przemysława Wojcieszka – „Strefa”. Prapremiera spektaklu 20 maja 2017 o godz. 19.30, bilety w cenie 30 zł można już kupić w kasie teatru i online.  
Wojcieszek znów opowiada o współczesnej Polsce. Najostrzej i najśmieszniej jak tylko się da. Tym razem podstawą spektaklu jest tekst Adriana Hyrsza, wałbrzyskiego Bukowskiego, który całe życie przepracował w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej.
– Z czwórką znakomitych młodych aktorów, m.in. Pawłem Palcatem, laureatem tegorocznej nagrody WARTO, opowiadamy o świecie ludzi pracy, który jest tuż za rogiem, ale często staramy się go nie zauważać. Świecie pełnym absurdów, śmieszności, patosu i wzruszeń. Jako jedyni opisujemy Polskę dobrej zmiany i losy uwikłanych w nią ludzi. „Strefa” to energetyczny, ostry jak brzytwa spektakl, koncertowo zagrany przez najlepszych na Dolnym Śląsku młodych aktorów – mówi reżyser.

NA PODSTAWIE TEKSTU ADRIANA HYRSZA
OPRACOWANIE TEKSTU: PRZEMYSŁAW WOJCIESZEK I ZESPÓŁ
REŻYSERIA: PRZEMYSŁAW WOJCIESZEK
Występują:
PAWEŁ PALCAT
MICHAŁ SURÓWKA / MICHAŁ BAJOR
ADRIANNA JENDROSZEK
ALEKSANDRA PAŁKA
MUZYKA: FILIP ZAWADA
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: MAŁGORZATA BULANDA
ŚWIATŁO: ZOFIA GORAJ
RUCH SCENICZNY: MAŁGORZATA ROSTKOWSKA

Autor: Joanna Kiszkis

Zdjęcia: Filip Zawada