Okazuje się, że podczas prac nad „Spider-man: Uniwersum” powstało sporo niewykorzystanego, w wersji kinowej, materiału. Twórcy postanowili użyć go, by stworzyć alternatywną wersję swojej animacji.

Twórcy „Spider-man: Uniwersum” cały czas zaskakują. Film podbił serca nie tylko fanów, ale i Akademii, która przyznała mu Oscara w kategorii najlepsza animacja. Wcześniej wiele mówiło się o gościnnych występach Stana Lee, których, jak się okazało, jest w obrazie znacznie więcej niż pierwotnie przypuszczano. A to jeszcze nie koniec, okazuje się bowiem, że wydania Blu-ray/DVD i 4K Ultra HD zawierać będą nie, jak to zazwyczaj bywa, alternatywne zakończenie, ale alternatywną wersję całego filmu.

Rodney Rothman, jeden z reżyserów podkreślał, jaka szalona ilość materiału pozostała im z prac nad filmem, która pierwotnie nie trafiła do wersji kinowej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znalazła się w wersji alternatywnej – Alt-Universe Cut.

„[Spider-Man: Uniwersum] miał niezwykłą ilość materiału na każdym etapie produkcji. […] szaloną ilość gotowej animacji, która nie trafiła do filmu… niezwykła ilość. Tak więc Alt-Universe Cut zawiera materiał, którego nie zdecydowaliśmy się umieścić w wersji kinowej, ale w alternatywnym wszechświecie z łatwością mógł trafić do filmu.”

W procesie produkcji wielokrotnie niemal gotowe gotowe sceny były zastępowane przez nowe, lepsze – w ten sposób powstało mnóstwo niewykorzystanego materiału. Oczywiście nie należy się nastawiać na to, że niepublikowane ujęcia będą trzymały poziom znany z wersji kinowej – tu czy ówdzie jakość może być na innym poziomie, jednak to wciąż niezła okazja dla fanów (i nie tylko), by zobaczyć, jak film mógł wyglądać w alternatywnym uniwersum.

„Wersji alternatywne znacznie bliżej do idei, zgodnie z którą Miles i Ganke byli kumplami i współlokatorami, większy nacisk położony został na ich współlokatorskie relacje.” Opowiadał Bob Persichetti, który wraz z Rothmanem pracował przy filmie na stanowisku reżysera

Panowie wspomnieli także o całkiem innej wersji – pomyśle na film, w którym Ganke występował w jednej z głównych ról, a sama fabułą koncentrowała się niemal wyłącznie na relacji bohaterów w ich codziennym życiu.

„Mogłeś obejrzeć cały film, który nigdy nie miał Spider-Mana.” – mówił w pewnym momencie Peter Ramsey.

Pokazuje to jaki ogrom pracy twórcy włożyli w przygotowanie „Spider-man: Uniwersum”. Całkiem możliwe, że w najbliższym czasie poznamy jeszcze niejedną ciekawostkę o tym niezwykłym filmie, zwłaszcza, że twórcy podkreślali, że sporą przyjemność sprawia im dzielenie się ciekawostkami z procesu produkcji. W USA premiera Blu-ray planowana jest na 19 marca. U nas zapewne nieco później.


Autor: Patryk Wolny
Źródło: cinemablend