Po serii porażek, Gwardia Wrocław udanie rozpoczęła rundę rewanżową. Bes straty seta wygrała u siebie z Buskowianką Kielce i zdołała przerwać złą passę. Teraz postara się o przełamanie na wyjeździe, gdzie zagra z MKS-em Ślepsk Suwałki. Mecz transmitowany będzie w Polsacie Sport.

Gwardziści w ostatnim meczu pewnie pokonali spadkowicza PlusLigi – Buskowiankę Kielce 3:0. Wrocławianie zdołali przełamać się po kilku nieudanych spotkaniach, a dzięki wygranej dobrze rozpoczęli rundę rewanżową. Była ona ważna również z psychologicznego punktu widzenia, bowiem odpowiedzialność za wynik rozłożyła się na wszystkich zawodnikach, a zwycięstwo z pewnością wzmocniło morale wrocławskiego beniaminka.

– Sobotnia wygrana nas trochę odbudowała. Myślę, że trzeba było nam takiego bodźca w postaci pozytywnej energii ze zwycięstwa. Zwłaszcza po tych trudnych przeprawach wcześniej. Miejmy nadzieję, że to dobre nastawienie przełoży się na kolejne mecze – mówi Dawid Obrempalski, środkowy Gwardii Wrocław.

Teraz przed siatkarzami Piotra Lebiody trudne wyzwanie. Czeka ich daleki wyjazd na Suwalszczyznę, gdzie zagrają z tamtejszym MKS-em. Rywal to mocny zespół, który u siebie przegrał tylko dwa z ośmiu spotkań. Co więcej, w ostatniej kolejce 3:1 pokonał dotychczasowego lidera – Stal Nysę. Aktualnie zespół Krzysztofa Stelmacha znajduje się tuż za podium ligowej tabeli.

– Mecz będzie trudny. Po pierwsze ze względu na długa podróż, jaka mamy do Suwałk. Z drugiej strony jedziemy tam odpłacić się za porażkę w pierwszej rundzie. Oczywiście ciężko trenowaliśmy, więc to w połączeniu z energią po dobrym meczu, może przechylić szalę zwycięstwa naszą korzyść. Mam nadzieję, że to wszystko przełoży się na zaangażowanie na boisku – dodaje.

Faworytem spotkania oczywiście są gospodarze, jednak Gwardziści dają do Suwałk z chęcią wyrównania rachunków za porażkę u siebie 1:3. Liczą także na przełamanie na wyjeździe, bowiem od czterech spotkań wracają do domu bez kompletu punktów. Dodatkową motywacją może być dla nich fakt, że mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport. To już drugie spotkania Gwardzistów, które pokazywane jest w telewizji. Co więcej, kolejny mecz we Wrocławiu najprawdopodobniej również doczeka się transmisji. Tymczasem rywalizację z MKS-em oglądać można będzie w czwartek od godz. 18:00.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Gwardia Wrocław