- KARTKA Z KALENDARZA - 22 LIPCA -


Zapraszamy na wyjątkową wystawę fotografii na esplanadzie Stadionu Wrocław. Otwarcie już 18 kwietnia o godz. 14.45, tuż przed meczem Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk.

- REKLAMA -

Wystawa „Sport – tak, wojna – nie”, to wizualna opowieść o tym jak konflikty niszczą relacje między ludźmi, a sport jest w stanie je odbudować. Instalacja jest autorskim projektem Macieja Dreszera, 19-letniego kierowcy wyścigowego. Pomysł na niecodzienną instalację narodził się podczas sportowych podróży Maćka po świecie.

Wystawa pojawi się na esplanadzie Stadionu Wrocław, na wysokości trybuny D i pozostanie tam do 29 kwietnia. Za darmo można ją zobaczyć każdego dnia w godz. 10-18. Wystawie towarzyszą sportowe rekwizyty – w tym absolutnie unikatowa wyścigowa Toyota TMG GT86 CS-V3. Wystawę odwiedzą również zawodnicy Śląska Wrocław.

19-letni Maciej Dreszer to jeden z najbardziej utalentowanych młodych kierowców wyścigowych w Europie. W 2014 roku Tarnowianin zwyciężył w cyklu zawodów długodystansowych TMG GT86 Cup na niemieckim Nürburgringu. Maciej został także wicemistrzem FIA Strefy Europy Centralnej w wyścigach górskich (grupa N+2000). W 2014 roku jako kierowca wyścigowy przeszedł do historii – został najmłodszym zawodnikiem w historii, który wygrał wyścig na Nürburgringu oraz najmłodszym uczestnikiem 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich 24 Rennen na tym torze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMPK ostrzega: Na tych liniach spotkasz kontrolerów (31)
Następny artykułZłoto dla wrocławskich praktyk senioralnych!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.