To będzie „Sportowa niedziela z WKS-em”! Swoje mecze zagrają piłkarze ręczni i piłkarze nożni. Jedni i drudzy są liderami rozgrywek.

Trener Tomasz Folga jest zadowolony ze swojego nowego nabytku - Piotra Sendry / fot. DW

26 lutego o godz. 11.30 w hali Orbita piłkarze ręczni Śląska Wrocław zmierzą się z UKS-em Polkowice. Ale już pół godziny wcześniej na kibiców, którzy pojawią się przy ul. Wejherowskiej czekać będą liczne atrakcje. Natomiast o godz. 14.30 na Stadionie Miejskim na Pilczycach piłkarze nożni Śląska zagrają z Legią Warszawa.

Kibice, którzy przybędą w niedzielne przedpołudnie do Orbity będą mogli po raz pierwszy zobaczyć w akcji nowy nabytek Śląska, 23-letniego rozgrywającego Piotr Sendrę, który trafił do wrocławskiego klubu z Orlika Brzeg, a zadebiutował – i to udanie jak mówił trener Tomasz Folga – w ostatnim zwycięskim meczu z Żagwią w Dzierżoniowie. Teraz też Śląsk będzie bił się o dwa punkty, bo rywale nie zamierzają odpuścić liderowi. W pierwszej rundzie rozgrywek wrocławianie pokonali w Polkowicach UKS 35:20, który po 17. kolejkach z 12 punktami zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce.

Już tradycyjnie każdy będzie mógł wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami. Oprawą meczową będą m.in. występy taneczne dziewczyn oraz dzieci. Atrakcje czekają jak zwykle dla najmłodszych. Dzieci otrzymają kołatki do dopingowania, baloniki oraz będą mogły pomalować twarz w barwach Śląska. Spotkanie poprzedzi prezentacja zespołu Śląska w stylu koszykarskiej ligi NBA. Nikt nie będzie się nudził, bo na wszystkich czeka wspaniała zabawa oraz emocje na parkiecie. Wstęp wolny!