Na wrocławskich Maślicach, w bliskim sąsiedztwie budowanego stadionu Euro 2012 w sobotę, 27 sierpnia odbędzie się wielki festyn dobroczynny. Rozpocznie się on o godzinie 13 i potrwa cały dzień.

Waldemar Tęsiorowski także zapowiedział swój udział w meczu. Na zdjęciu z Marcinem Cupakiem, prezesem stowarzyszenia Śródmieście / fot. DW

Dochód z imprezy , organizowanej na terenie ośrodka  jeździeckiego  Ranczo nad Odrą zlokalizowanego  przy ul. Rędzińskiej , zostanie przeznaczony   na odbudowę  w/w obiektu , który spłonął  doszczętnie w pożarze w dniu 5 sierpnia 2011. Cała  stajnia i znajdujące się w nim sprzęty gospodarcze, jak i jeździeckie zostały strawione przez ogień w zaledwie kilka minut.  Aktualnie rozpoczynają się próby gromadzenia środków niezbędnych do wybudowania nowej stadniny. Konie nie ucierpiały w wypadku ponieważ  przebywały  w trakcie pożaru na łące. Jednak przed nastaniem chłodnej jesiennej aury, a następnie zimy  powinny jak najszybciej  znaleźć schronienie w ich nowym domu. Budowa boksów dla koni musi zakończyć się w przeciągu kilku tygodni. W związku z tym  liczymy na to,  iż impreza dobroczynna , która odbędzie się w najbliższą sobotę, będzie kamieniem milowym w procesie tworzenia nowego ośrodka. Festyn zostanie zainaugurowany turniejem piłki nożnej z udziałem drużyny klubu piłkarskiego Śródmieście, który  w tych trudnych dla Rancza nad Odrą chwilach wyciągnął pomocną dłoń. Wśród gości specjalnych , którzy zagrają w barwach klubu nie zabraknie wielkich osobistości ze świata sportu i polityki. Na murawie między godziną 13.00 a 15.00 pojawią się  m.in.:  Maciej Zegan, Maciej Zieliński, Tomasz Czajkowski, Paweł  Hreniak ,a także Rafał Czepil.  Cieszymy się, że tak wspaniali goście zechcą w najbliższą sobotę spędzić  czas na Maślicach i mimo zapowiadanych upałów, spróbować swych sił w zaciętej rywalizacji piłkarskiej  ; ponadto w turnieju zobaczymy drużynę z Pilczyc, a także ekipę gospodarzy z Maślic.  Równocześnie, od około godziny  14 zostaną otwarte stoiska dla dzieci i dorosłych z licznymi propozycjami spędzenia czasu na Ranczu nad Odrą.  W programie przejażdżki  konne, w tym dla najmłodszych- kucyk Kacper wystylizowany na konia rycerskiego, malowanie twarzy dla najmłodszych,  liczne gry i turnieje planszowe zorganizowane przez firmę z grami planszowymi  planszoweczka.pl , konkursy z  rozmaitymi nagrodami- niespodziankami. Ponadto wszyscy – zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli  spróbować swych sił na profesjonalnej  strzelnicy, zamówionej specjalnie na tę okazję!

Przez cały dzień  będzie można nabyć na miejscu wyroby z grilla, domowe ciasta i napoje.   Dodatkową propozycją dla gości  jest możliwość zakupienia obrazów namalowanych przez młodych  artystów.  Te atrakcje, a także wiele innych, których nie chcemy Państwu już teraz zdradzać,  czekają na wszystkich tych, którzy zdecydują się spędzić sobotnie popołudnie i wieczór bawiąc się i tańcząc do białego rana na Maślicach. Zapraszamy więc do  ośrodka sportowo-rekreacyjnyego, zlokalizowanego z dala od zgiełku miasta  w sąsiedztwie lasu Rędzińskiego i Odry.

(rp)