Futboliście amerykańscy spróbują podtrzymać swoją zwycięską passę, żużlowcy Sparty udadzą się do Zielonej Góry a wrocławscy Kosynierzy rozegrają drugi mecz fazy play-off z Poznań Hussars. 

*

LACROSSE

Kosynierzy Wrocław zapraszają na ostatni tej wiosny mecz lacrosse we Wrocławiu. W sobotnie popołudnie zmierzą się z ich najstarszym rywalem – Poznań Hussars w ramach Play-off Polskiej Ligi Lacrosse.

Pierwszy mecz w Poznaniu zakończył się zwycięstwem Kosynierów 10:7, co zwiastuje ogromne emocje w rewanżu!

Spotkanie odbędzie się przy ulicy Lotniczej 71 o 14.30.

*

FUTBOL AMERYKAŃSKI

W sobotę o godzinie 13.00, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, zostanie rozegrany mecz dziesiątej kolejki Topligi. W swoim ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Panthers Wrocław podejmą Kozły Poznań.

– Chcielibyśmy pozostać na zero z tyłu i sprawić by marzenia o perfekcyjnym sezonie się spełniły. Kozły zawsze są trudnym rywalem, preferującym fizyczny futbol i na taki mecz właśnie się nastawiamy. Pamiętamy również, że wciąż mają szanse na miejsce gwarantujące utrzymanie lidze i nie oddadzą nam zwycięstwa bez walki – zakończył manager Panthers, Jakub Głogowski.

*

ŻUŻEL

W niedzielę 14 czerwca Betard Sparta uda się do Zielonej Góry na pojedynek 8. kolejki PGE Ekstraligi ze SPAR Falubazem Zielona Góra. Znane są już składy obu ekip na to spotkanie.

Betard Sparta Wrocław

 1. Tai Woffinden
 2. Vaclav Milik
 3. Tomasz Jędrzejak
 4. Michael Jepsen Jensen
 5. Maciej Janowski
 6. Maksym Drabik

 

SPAR Falubaz Zielona Góra

 1. Andreas Jonsson
 2. Jarosław Hampel (ZZ)
 3. Grzegorz Walasek
 4. Aleksandr Łoktajew
 5. Piotr Protasiewicz
 6. Krystian Pieszczek

 

Początek spotkania o godzinie 19.30.


Autor | Radosław Sikora

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWłoski fotograf opowie o aniołach. Alberto Terrile we Wrocławiu
Następny artykułDzielnice Wrocławia 41/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.