Ostatnie mecze rundy zasadniczej dla fanów baseballa, żużlowy pojedynek Betardu z KS Toruń, przedłużenie kontraktów piłkarzy Śląska i coś o 70-leciu 1 KS Ślęza. Zapraszamy!

*

ŻUŻEL

Znane są już składy drużyn na niedzielny mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Betardem Spartą Wrocław a KS Toruń, który odbędzie się na Stadionie Olimpijskim.

Menedżer Piotr Baron ponownie zaufał sprawdzonemu już przez siebie wielokrotnie w tym sezonie zestawieniu:

 1. Tai Woffinden
 2. Václav Milík
 3. Tomasz Jędrzejak
 4. Michael Jepsen Jensen
 5. Maciej Janowski
 6. Adrian Gała

Goście z Torunia awizowali następujący skład:

 1. Jason Doyle
 2. Kacper Gomólski
 3. Chris Holder
 4. Adrian Miedziński
 5. Grigorij Laguta
 6. Paweł Przedpełski

Początek meczu 21 czerwca o godzinie 16.45.

*

W minioną niedzielę nie doszedł do skutku mecz 8. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy SPAR Falubazem Zielona Góra a Betardem Spartą Wrocław. Znany jest już nowy termin tego spotkania.

Speedway Ekstraliga w swoim komunikacie poinformowała, że spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 lipca.

*

BASEBALL

Do końca rundy zasadniczej Ekstraligi pozostały KSB dwie kolejki. Wrocławianie jako lider rozgrywek już w sobotę podejmą rywala ze Śląska, Silesię Rybnik. W pierwszych dwóch meczach wyjazdowych padł remis, pierwsze spotkanie wygrali zawodnicy KSB, drugie Rybniczanie.

KSB zagra z Silesią na Zakrzowie przy ulicy Niepodległości 6 o godzinie 11.00.

*

1 KS ŚLĘZA

We wtorek minęło dokładnie 70 lat od założenia 1 KS-u Ślęza Wrocław. Z tej okazji klub zorganizował na pl. Solnym urodziny dla wszystkich wrocławian. Wśród gości byli także dawni, znakomici sportowcy Ślęzy z wielu sekcji.

Gośćmi specjalnymi urodzin Ślęzy byli znakomicie sportowcy klubu z kilku sekcji, np. koszykarki: Maria Lenczowska, Urszula Sarna-Szymańska i Teresa Elster; piłkarka ręczna Elżbieta Gajewska-Musiał czy tenisista stołowy Jerzy Ciołkosz.

– Ślęza to dla mnie dziesięć wspaniałych lat jako zawodniczka i medale mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy, złoty – wspominała Mariola Pawlak-Marzec, była zawodniczka, a dziś ambasadorka Ślęzy.

*

PIŁKA NOŻNA

Śląsk przedłużył kontrakt z Michałem Bartkowiakiem. Nowa umowa utalentowanego pomocnika obowiązywać będzie do czerwca 2018 roku.

– Bardzo się cieszę, że zostaję w Śląsku. Miniony rok był bardzo zwariowany – najpierw zadebiutowałem w lidze, a już kilkanaście godzin później leżałem na stole operacyjnym. Rehabilitacja była długa i żmudna, ale jestem bardzo wdzięczny trenerowi Pawłowskiemu, że cały czas we mnie wierzył i w końcówce sezonu znowu na mnie postawił. Zrobię wszystko, by w nowych rozgrywkach odwdzięczyć się za to zaufanie – mówi Michał Bartkowiak.

*

Śląsk przedłużył kontrakt z Krzysztofem Ostrowskim. Doświadczony zawodnik będzie bronił barw wrocławskiego klubu przez najbliższy rok.

– Bardzo się cieszę, że postawą na boisku udowodniłem swoją przydatność do drużyny. Przedłużyłem umowę na kolejny rok i jestem przekonany, że w tym czasie wciąż będę w stanie wnieść coś dobrego do zespołu oraz przekazywać swoje doświadczenie młodym zawodnikom – mówi Krzysztof Ostrowski.

Autor | Radosław Sikora

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTempus Fantasy w Radiu RAM [VIDEO]
Następny artykułDzielnice Wrocławia 43/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.