Na rozkładzie zbliżający się mecz pucharowy Śląska Wrocław w Słowenii, szóste zwycięstwo na własnym torze żużlowców Sparty, awans do X SuperFinału futbolistów Panter i nieoficjalny rekord świata Anity Włodarczyk.

Na koniec o rozpoczynającym się Wrocław Cup 2015, czyli zawodach dla tenisistów na wózkach inwalidzkich. Zapraszamy!

*

PIŁKA NOŻNA

W meczu sparingowym w Trzebnicy Śląsk Wrocław pokonał 1:0 Zagłębie Lubin. Jedynego gola strzelił nowy nabytek WKS-u – Jacek Kiełb. Dla Śląska był to pierwszy i ostatni sparing przed czwartkowym meczem w Lidze Europy z NK Celje. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00. Niestety, z meczu nie będzie przeprowadzona żadna transmisja wideo. Istnieje szansa, że na żywo nadawać będzie Radio Wrocław. Poza tym będzie można posiłkować się relacjami tekstowymi. To informacje dla tych, którzy nie będą mogli udać się za zespołem do Słowenii.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się we Wrocławiu 9 lipca o godzinie 20.00.

*

Ekstraklasa SA podała szczegółowy terminarz trzech pierwszych kolejek sezonu 2014/15. Wszystkie mecze początku rozgrywek Śląsk Wrocław rozegra w niedzielę.

– 19 lipca – Śląsk Wrocław – Legia Warszawa godzina 18:00
– 26 lipca – Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław godzina 15:30
– 2 sierpnia – Śląsk Wrocław – Termalica Bruk-Bet Nieciecza godzina 15:30

*

Przypominamy o możliwości nabywania karnetów na nowy sezon. Wszelkie informacje o tym na oficjalnej stronie Śląska Wrocław.

*

ŻUŻEL

Betard Sparta Wrocław pokonała PGE Stal Rzeszów 56:34 w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi. Sześć zwycięstw, jedna porażka z Falubazem Zielona Góra – z takim bilansem zakończyli spartanie pojedynki na własnym obiekcie.

– Widać, że we Wrocławiu trochę padało w ostatnich dniach, bo jak wyjechaliśmy na tor, to musieliśmy założyć inne ustawienia niż w ostatnim meczu. Było ciężko, ale wygraliśmy i to mi się bardzo podoba. Przyjechałem do Wrocławia prosto z Terenzano, ale nie odczuwam trudów tej podróży. Myślę, że nie miała ona większego wpływu na mój występ – Vaclav Milik.

– Chciałbym podziękować za walkę, bo mocno się z Rzeszowem poszarpaliśmy o ten bonus. Było nam trudno, ale chcę podziękować teamowi i zawodnikom. Zespół poświęcił wiele czasu, aby to wszystko grało jak należy. Tor był ciężki po opadach deszczu, ale myślę, że komisarz zrobił wszystko, co można było, aby tor był do użytku i udało się odjechać ten mecz – Piotr Baron, menedżer zespołu.

Sparta: Woffinden 14 (2,3,3,3,3), Milik 4+2 (1*,1,2*,0), Jędrzejak 7 (1,1,3,2), Jepsen Jensen 9+1 (3,3,0,2*,1), Janowski 10+2 (2*,2,3,1,2*), Gała 2 (1,1,0), Drabik 10 (3,3,1,3).

*

FUTBOL AMERYKAŃSKI

W rozegranym w sobotę 27 czerwca pierwszym półfinale Topligi Panthers Wrocław pokonali Warsaw Eagles 47:9. Dzięki zwycięstwu drużyna z Dolnego Śląska zapewniła sobie awans do X SuperFinału, który już 11 lipca zostanie rozegrany na Stadionie Wrocław.

– Orły zaskoczyły nas bardzo dobrym pomysłem na wywieranie presji na naszym rozgrywającym. Nie było w tym sezonie meczu, w którym Kyle był powalany z piłką przed linią wznowienia kilka razy –  Jakub Głogowski, menedżer Panthers Wrocław.

*

RZUTY PRZEZ ODRĘ

Sobotnia, druga edycja imprezy, która odbyła się w okolicy mostów Chrobrego, przyniosła wiele emocjonujących rezultatów. I ten najważniejszy – Włodarczyk pobiła rekord świata!

79,83 metra to nowy, nieoficjalny rekord świata. Niestety Polka nie ma co liczyć na uznanie wyniku za oficjalny, najprawdopodobniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych tego nie zrobi.

Wśród młociarzy najlepszy był Paweł Fajdek, który uzyskał wynik 81,91 m. W rzucie dyskiem pań nie wyłoniono zwyciężczyni, ponieważ żadna z zawodniczek nie rzuciła dyskiem na płaski teren przeciwległego brzegu. Wśród dyskoboli wygrał Gerd Kanter z Estonii z wynikiem 64,70 m.

*

TENIS

Już dziś w Centrum Tenisowym Redeco przy al. gen. J. Hallera rozpocznie się turniej Wrocław Cup 2015, czyli zawody dla tenisistów na wózkach inwalidzkich.

Międzynarodowy turniej tenisa na wózkach z serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour jest jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wrocław Cup rozgrywany jest rokrocznie na obiektach sportowych we Wrocławiu, dla sześćdziesięciu zawodników z Polski i ze Świata.

– Wszyscy zawodnicy, którzy do nas przyjadą, skuszeni są nie tylko wysoką pulą nagród, ale też atmosferą i klimatem Wrocławia. Wierzę, że będziemy świadkami wspaniałej sportowej rywalizacji – powiedział Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych.


Autorzy | Radosław Sikora, Wojciech Węgiel

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułVIII MFT DIALOG – WROCŁAW 2015
Następny artykułDzielnice Wrocławia 46/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.