Remis piłkarzy Śląska w derby Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin i zwycięstwo piłkarzy ręcznych Śląska w derby z Zagłębiem to najważniejsze wydarzenia mijającego weekendu. 

 *

ŻUŻEL

Nie bez znaczenia jest też los wicemistrzów Polski – Betardu Sparty Wrocław. Kontrakty z klubem w poniedziałek przedłużyli: tegoroczny mistrz świata – Tai Woffinden oraz krajowy lider – Maciej Janowski. Pewne jest też, że zespół w przyszłym sezonie będzie reprezentował młody Maksym Drabik. Trzon zespołu więc już jest pewny.

– My chcieliśmy i Maciek chciał. Przyszedł zdecydowany, nie było żadnego problemu. Potwierdzeniem jest dwuletni okres obowiązywania współpracy – powiedziała po przedłużeniu umowy Jankowskiego Krystyna Kloc, szefowa żużlowego WTS-u.

*

PIŁKA NOŻNA

Mówi się, że derby rządzą się swoimi prawami, bo na nie piłkarze mobilizują się w sposób szczególny. W niedzielne popołudnie w Lubinie zakończyło się podziałem punktów. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 49. minucie Papadopoulos, a wyrównał Flavio Paixao w 79. minucie. W związku z meczami kadry nasi piłkarze mają teraz przerwę od rozgrywek ligowych. W sobotę zagrają towarzysko w Lublinie z Motorem z okazji 65-lecie istnienia zaprzyjaźnionego z nami klubu. Kolejnym ligowym przeciwnikiem będzie 16 października Korona Kielce. Trwa już sprzedaż biletów na to spotkanie. Po 11. rozegranych kolejkach Śląsk ma na swoim koncie 13 punktów i zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli.

– Powinniśmy byli dziś wygrać, bo mieliśmy dużo łatwych do wykorzystania sytuacji pod bramką Zagłębia. Szczególnie ja, bo mogłem nawet na listę strzelców wpisać się dwukrotnie lub trzykrotnie. Nie wykorzystaliśmy swoich okazji i możemy być źli na to, że nie wywozimy stąd trzech punktów, bo zasłużyliśmy na nie – strzelec wyrównującej bramki, Flavio Paixao.

*

PIŁKA RĘCZNA

Derby o wiele bardziej zmobilizowały za to naszych szczypiornistów. Podopieczni Piotra Przybeckiego pokonali w sobotę u siebie Zagłębie 31:21 (19:9). To drugie z rzędu zwycięstwo naszego zespołu (pierwsze przed tygodniem w Mielcu), który zagrał bez zarzutu, dzięki czemu w końcówce spotkania szkoleniowiec wprowadził na boisko mniej doświadczonych zawodników, dzięki czemu goście trochę zniwelowali rozmiar porażki.  Śląsk po 6. rozegranych kolejkach z 4 punktami jest na 8. miejscu w tabeli i wierzymy, że zmierza po 3 zwycięstwo z rzędu. W sobotę zagra w Opolu z Gwardią, która w tym sezonie wygrała z KPR RC Legionowo i zremisowała w z Chrobrym Głogów.

– Przyszedł dla nas czas na zdobywanie punktów. Moim zdaniem mamy bardzo dobry i dogodny terminarz. Z taką grą jak z Zagłębiem stać nas na zdobywanie oczek. Jesteśmy drużyną, budowaliśmy atmosferę i wiedzieliśmy, że te zwycięstwa kiedyś przyjdą. Każdy z nas chce walczyć i zostawiać serce na boisku. O to chodzi w tym sporcie – skomentował po spotkaniu prawoskrzydłowy Śląska, Jakub Łucak.

*

JUDO

Kinga Wolszczak została mistrzynią Polski młodziczek (U-15) w kategorii +70 kg. Nie tylko ona odniosła sukces na zawodach odbywających się w Bochni. Brąz wywalczył Wojciech Kordyalik (+81 kg), a piątą pozycję zajęła Aleksandra Matuszek. Cała trójka to zawodnicy Śląska Wrocław.

– To dla Kingi drugi tytuł mistrzowski z rzędu w tej grupie wiekowej. I jednocześnie ostatni, bo w przyszłym roku przechodzi do kategorii juniorek młodszych – powiedział Mirosław Wolszczak, trener, a prywatnie ojciec młodej zawodniczki.

Autor | Daniel E. Groszewski