SPORTOWY RAPORT #87 (01.12.2015)

Piąta porażka w TBL z rzędu koszykarskiego Śląska, pewne wygrane Ślęzy oraz Impelu Wrocław i kolejny mecz bez zwycięstwa piłkarzy Tadeusza Pawłowskiego. Zapraszamy!

*

SIATKÓWKA

SK bank Legionovia Legionowo nie sprostała Impelowi Wrocław w meczu 9. kolejki Orlen Ligi. Wrocławianki tym samym notują kolejne zwycięstwo z rzędu i umacniają się w czołówce tabeli. MVP spotkania została Milena Radecka.

W środę Impel Wrocław rozegra mecz z drużyną Budowlani Łódź. Transmisję z tego spotkania można śledzić w mediach wrocławskiego klubu od godziny 18.00.

*

KOSZYKÓWKA

Śląsk Wrocław przegrał w Kaliszu ze Stalą Ostrów Wielkopolski 82:87, zaliczając piątą porażkę w TBL z rzędu. Dobre zawody rozegrał duet Madden&Williams, ale WKS znów zaliczył zbyt wiele strat i popełnił za dużo fauli, by pokonać przeciwników.

*

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach nie wybiła koszykarek Ślęzy z rezonu. Co więcej, śmiało można stwierdzić, że czas ten nie poszedł na zmarnowanie i zespół stał się jeszcze lepszy. W meczu 10. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet wrocławianki rozgromiła na wyjeździe KSSSE AZS PWSZ Gorzów 72:43. W drugiej połowie rywali były w stanie rzucić zaledwie 13 punktów.

Przed meczem mówiłem dziewczynom, że nie można patrzeć na to, że w drużynie rywalek nie ma podstawowej środkowej, która jest kontuzjowana (Kelley Cain – dop. red.). Tak to jest, że gdy jeden podstawowy gracz wypada, to jest ciężko. Pierwsza połowa była dla nas trudna. Cieszę się, że dziewczyny skoncentrowały się na drugą i grały tak, jak należy. Mamy wszędzie tę przewagę, że nasze zawodniczki są starsze i bardziej doświadczone. Bardzo cieszę się, że wygraliśmy – trener Ślęzy, Algirdas Paulauskas.

*

PIŁKA NOŻNA

Remisem 0:0 zakończyło się spotkanie Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zaprezentowali się lepiej niż w ostatnich meczach, w drugiej połowie byli blisko zdobycia gola, jednak nie zdołali zgarnąć kompletu oczek. Zła seria ligowych spotkań bez wygranej przedłużona do dziewięciu.

Jesteśmy zawiedzeni, remis nas w ogóle nie satysfakcjonuje. Mamy punkt, ale on nam tak naprawdę nic nie daje w naszej sytuacji. Musimy odrabiać straty z początku sezonu, bo robi się nieciekawie w tabeli. Trzeba zdobywać komplety punktów, bo tak możemy odbić się od dna tabeli – pomocnik Śląska, Tomasz Hołota.