SPORTOWY RAPORT #88 (04.12.2015)

Koszykarze Śląska gromią w FIBA Europe i poznają rywali w kolejnej fazie rozgrywek, Impelki wygrywają w tie-beraku, a piłkarski Śląsk w końcówce spotkania wypuszcza z rąk trzy punkty. Będzie też o sukcesie Alicji Tchórz.

*

SIATKÓWKA

W meczu pomiędzy Impelem Wrocław a Budowlanymi Łódź górą były Impelki. Po wygranej w dwóch pierwszych setach do gry włączyły się również gospodynie. W końcówce tie-breaka więcej chłodnej głowy zachowały jednak wrocławianki.

Myślę, że wygrywając 2-0 za bardzo się rozluźniłyśmy. Powinnyśmy docisnąć rywalki od początku seta, a tymczasem pozwoliłyśmy im się rozwinąć. Miałyśmy trochę pecha, bo były sytuacje po naszej stronie, ale byłyśmy zbyt zdekoncentrowane – stwierdziła Milena Radecka.

*

KOSZYKÓWKA

W świetnym stylu Śląsk Wrocław zakończył zmagania w pierwszej fazie FIBA Europe Cup. Wrocławianie pokonali w Orbicie Royal Hali Gaziantep 73:68. Tym samym Polacy i Turcy awansują dalej, z bilansem 4-2. Pierwsze miejsce w grupie dla drużyny z Gaziantep. Najlepiej dla zwycięzców punktowali dziś Jarvis Williams i  Rashad Madden. Pierwszy mecz drugiej fazy 16 grudnia we Wrocławiu. Rywalami koszykarzy Rajkovicia w 1/32 finału Pucharu FIBA Europe będą Turk Telekom Ankara, Telenet Ostenda i Boras Basket.

To spotkanie było dla nas ważne pod względem mentalnym, ważne dla naszych głów. Pechowa przegrana z Ostrowem trochę podcięła nam skrzydła, a pokonanie Turków pozwoli nam się odbudować i zacząć dobrze grać również w lidze. Bardzo dobrze wyglądał początek spotkania w naszym wykonaniu, my trafialiśmy, a oni mieli bodajże 1/10 za trzy. W trzeciej kwarcie to się odmieniło, a im wpadało niemal wszystko. Najważniejsze, że w czwartej kwarcie wróciliśmy i teraz możemy się cieszyć ze zwycięstwa. I to z drużyną, która, jakby ją porównać do polskiej ligi, byłaby takim Stelemetem Zielona Góra. Turcy mają przecież budżet na poziomie 5 milionów dolarów. Taka wygrana dodała nam wiary w siebie i będziemy gotowi na Turów –  Vitaly Kovalenko.

Mecz z PGE Turowem Zgorzelec odbędzie się w Hali Orbita w poniedziałek o 20.35.

*

PIŁKA NOŻNA

Śląsk Wrocław dał sobie wydrzeć zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania i zremisował ostatecznie 1:1 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zajmują obecnie piętnaste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Dla nas to jest upokorzenie. Wstyd stracić punkty w ten sposób. Zupełnie inaczej to sobie wyobrażaliśmy, liczyliśmy na przełamanie i naprawdę blisko byliśmy zrealizowania tego celu. Mieliśmy zmniejszyć tym meczem bezpośrednią stratę do Termaliki i do innych drużyn, które nam teraz uciekają. Na pewno zwycięstwo pozwoliłoby nam dziś odbić się od dna i uwierzyć w to, że do końca roku damy radę podskoczyć jeszcze w tabeli – pomocnik WKS-u, Tomasz Hołota.

Szansa na poprawienie nastrojów już w ten weekend. Śląsk zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o 15.30. Drużynę w tej potyczce -i już do końca roku kalendarzowego- poprowadzi drugi trener Grzegorz Kowalski. Tadeusz Pawłowski z racji trudnej sytuacji rodzinnej utrzymał od Zarządu urlop.

*

PŁYWANIE

Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław zdobyła srebrny medal w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym podczas rozgrywanych w Izraelu pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie. To największy sukces w karierze 23-latki. W finale zawodów poprawiła rekord Polski z czasem 57,17s.