SPORTOWY RAPORT #89 (08.12.2015)

Pogrom szczypiornistów w Zabrzu, zwycięstwa Impelek i koszykarek Ślęzy, nieudane podejście do roli szkoleniowca piłkarskiego Śląska zaliczył Grzegorz Kowalski, a w koszykarskich derbach Dolnego Śląska górą PGE Turów Zgorzelec.

*

SIATKÓWKA

Impelki w dobrym stylu wygrały wczorajsze spotkanie 11. kolejki Orlen Ligi, kończąc tym samym pierwszą rundę fazy zasadniczej zwycięstwem. Rywal nie należał do najłatwiejszych, ale to siatkarki Impel Wrocław górowały w Bielsku-Białej, wygrywając 3-1.

W środę Impelki zagrają rewanżowy mecz z Fenerbahce Grundig Stambuł w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Pierwsza potyczka zakończyła się porażką wrocławianek 0-3. Początek spotkania o godzinie 18.00.

*

KOSZYKÓWKA

W meczu 11. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy pokonały przed własną publicznością JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 87:64. To ósme zwycięstwo wrocławianek, które po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego zajmują trzecie miejsce w tabeli.

– W polskiej lidze nie ma słabych drużyn, a poza tym każdy może mieć słabszy dzień. Widzieliśmy, jak Poznań wygrał w Lublinie, dlatego przestrzegałem nasze zawodniczki, żeby nie popełniły tego samego błędu. W pierwszej połowie próbowaliśmy nowych rozwiązań, które na początku jeszcze funkcjonowały, ale później przestały. Gra się wyrównała, kiedy przeciwnik postawił obronę strefową. Później szukaliśmy klucza do tego, żeby pokonać tę obronę. Na końcu nam się to udało, dlatego wygraliśmy. Gdybyśmy grali dalej tak źle na strefę, jak na początku, to sprawa byłaby otwarta. Wynik jest lepszy niż gra, ale cieszę się ze zwycięstwa. Każde zwycięstwo jest ważne. Wierzę w tę drużynę. W takich meczach hartujemy się psychicznie. Wychodzić z takich sytuacji, jak dziś, to jest dobry punkty szkolenia – Algirdas Paulauskas, trener Ślęzy Wrocław.

*

Trzydzieści minut świetnych emocji, doskonały Jarvis Williams, głośny doping w Orbicie i… porażka Śląska z Turowem 72:85. Cztery początkowe minuty ostatniej kwarty zaprzepaściły szansę na wygraną gospodarzy – zgorzelczanie zaliczyli wtedy serię 14:0 i przesądzili o losach derbów. Goście pierwszy raz wygrywają na wyjeździe, a WKS wciąż jest bez ligowej wygranej u siebie.

Kolejny mecz Śląsk rozegra juz 11 grudnia. Do Orbity zawita bohater poprzednich derbów Dolnego Śląska – Jakub Dłoniak – wraz ze swoją MKS Dąbrową Górniczą. Spotkanie w piątek o 20:30. A 16 grudnia WKS rozpocznie rogrywki drugiej fazy pucharu FIBA. Na początek mecz w Turcji z faworytem grup – Turk Telecom Ankara.

*

PIŁKA NOŻNA

Śląsk w meczu drużyn walczących o przełamanie przegrał w Gdańsku z Lechią 0:1. Zwycięską bramkę dla przeciwników, po podaniu Jakuba Wawrzyniaka, zdobył Gerson. Tym samym WKS spadł na ostatnią pozycję w tabeli Ekstraklasy.

Mieliśmy się dzisiaj przełamać i wszyscy wierzyliśmy, że to będzie ten mecz. Ciężko się nam gra – jesteśmy w trudnej sytuacji, ale mimo tego chcieliśmy przełamać ten impas. Nie wiem z czego to wynika, czy to jest kwestia szczęścia, pecha, umiejętności. Znowu mieliśmy dziś sytuacje, które mogłyby się zakończyć bramkami, ale się nie zakończyły. Pozostaje nam zacisnąć zęby i wierzyć, jeszcze mocniej niż teraz, że następna nasza próba okaże się zwycięska. Nie mamy się co załamywać, bo już gorzej być nie może – musimy do następnego spotkania przystąpić z wiarą i mobilizacją. Zostają nam, tak jak powiedział trener, jeszcze trzy finały w tym roku i musimy walczyć, żeby je wygrać. Musimy walczyć do końca, dopóki nie padniemy, dopóki wystarczy nam wszystkiego: siły, determinacji, umiejętności – Krzysztof Danielewicz.

*

Romuald Szukiełowicz został nowym trenerem Śląska Wrocław. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Kowalskiego, który został zwolniony z roli szkoleniowca już po jednym, przegranym spotkaniu. Szukiełowicz pracował ostatnio jako opiekun III-ligowej Foto-Higieny Błyskawica Gać.

*

PIŁKA RĘCZNA

Piłkarze ręczni Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 24:47. Szczypiorniści trenera Piotra Przybeckiego już do przerwy tracili do rywali 12 bramek. Jedynym pozytywem była postawa młodego Jakuba Kuczyńskiego – autora 7 trafień.