SPORTOWY RAPORT #92 (20.12.2015)

Z końcem roku w sporcie dzieje się coraz mniej. Walczą jeszcze piłkarze, którzy po porażce w Pucharze Polski z Zawiszą Bydgoszcz będą chcieli wygrać z Podbeskidziem.

PIŁKA NOŻNA

Blamaż – tylko tak można określić środową porażkę z niżej notowanym rywalem w ćwierćfinale Pucharu Polski. Śląsk przed własną publicznością przegrał z Zawiszą 1:2. Szczególnie żal, bo był to dzień szczególny. Na Cmentarzu Grabiszyńskim pożegnaliśmy bowiem redaktora Andrzeja Lewandowskiego, co przed spotkaniem uczczono minutą ciszy. Szkoda, że piłkarze nie stanęli na wysokości zadania.

Na koniec rozgrywek ligowych czeka nas pojedynek w Bielsko-Białej z Podbeskidziem. Spotkają się dwa zespoły, które w tym sezonie walczą o utrzymanie. W razie porażki będzie na koniec roku ostatnie miejsce w tabeli i rozmowa motywacyjna z kibicami! Jeżeli udałoby się wygrać uciekniemy ze strefy spadkowej. Oby!

*

SIATKÓWKA

Do Wrocławia wraca Agata Sawicka – reprezentantka Polski i czołowa zawodniczka Impela Wrocław.  Do treningów z zespołem, które musiała przerwać z powodu kontuzji dołączy już 27 grudnia. Proces rekonwalescencji przebiegł nadzwyczaj dobrze.

*

KOSZYKÓWKA

Wyjazdowym meczem z MKK Siedlce koszykarki Ślęzy Wrocław zakończą zmagania w 2015 roku. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 17.

To już 13. kolejka Tauron Basket Ligi Kobiet, druga w rundzie rewanżowej. Wrocławianki wygrały do tej pory osiem spotkań i nikt w zespole nie dopuszcza myśli, że w sobotę nie osiągną kolejnego. Ślęza jest zdecydowanym faworytem pojedynku, wszak MKK zamyka tabelę z zaledwie dwoma zwycięstwami.

Rywala z Siedlec nie można jednak lekceważyć i do meczu należy przystąpić z maksymalną koncentracją. Pierwsze spotkanie obu drużyn, rozegrane we wrześniu, zakończyło się zwycięstwem Ślęzy 74:61. Trzeba jednak pamiętać, że na półmetku rywalizacji MKK prowadził różnicą ośmiu punktów, a po trzeciej kwarcie jednym. Dopiero bardzo dobra gra wrocławianek w ostatniej ćwiartce pozwoliła odnieść wygraną.