Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu już po raz ósmy współorganizuje wyjątkowe kulturalne wydarzenie, jakim jest międzynarodowy festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich. Tegoroczna edycja będzie poświęcona Turcji i jej pisarzom, ale nie zabraknie oczywiście wybitnych polskich twórców literatury.

Miesiąc Spotkań Autorskich – gość honorowy Turcja, miał swoje oficjalne otwarcie we wtorek 2 lipca w Mediatece. Tym samym rozpoczął się wyjątkowo intensywny literacko okres dla Wrocławia oraz pozostałych partnerów festiwalu: Brna, Ostrawy, Koszyc i Lwowa. To właśnie w tych 5 miastach Europy Środkowej i Wschodniej przez następny miesiąc będą odbywały się spotkania autorskie z 62 zaproszonymi autorami.

Już dziś, 4 lipca, podczas trzeciego dnia festiwalu każdy fan literatury będzie miał okazję wziąć udział w spotkaniu z Krzysztofem Vargą. To polski powieściopisarz, którzy ma na swoim koncie kilkanaście opublikowanych książek takich jak: „Chłopaki nie płaczą”, „Tequila”, czy „Gulasz z turula”. Za tę ostatnią autor otrzymał Nagrodę Nike Czytelników w 2009 roku. Varga to również dziennikarz i felietonista „Gazety Wyborczej”.

Na wydarzenia w ramach festiwalu można bezpłatnie uczęszczać aż do 1 sierpnia. Spotkania z autorami z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy będą miały miejsce codziennie o godzinie 19, natomiast z gośćmi z Turcji o 20.30.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcia: www.pxhere.com, www.wikipedia.org