W najbliższą sobotę po spektaklu „Paternoster” Helmuta Kajzara we Wrocławskim Teatrze Współczesnym reżyser Marek Fiedor i aktorzy spotkają się z publicznością. W rozmowie weźmie także udział Marcin Kościelniak – autor monografii „Prawie ludzkie, prawie moje. Teatr Helmuta Kajzara” oraz redaktor tomu pism Helmuta Kajzara „Koniec półświni. Wybrane utwory i teksty o teatrze”. Spotkanie poprowadzi historyk teatru i krytyk teatralny Rafał Węgrzyniak.

 

„Paternoster” Helmuta Kajzara to dramat o poszukiwaniu samego siebie, o zmaganiu się z własną tożsamością. Główny bohater, Józio – światowej sławy artysta – powraca [we śnie?] do rodzinnej wsi, by zadać sobie pytanie: czy tradycja, kulturowe dziedzictwo i wiara ojców pomogły mu w życiu, czy też były raczej obciążeniem, odrzuconym wreszcie po latach balastem? Czy istnieje w nim jeszcze więź ze światem, który go ukształtował, czy też – zakorzeniony już w „wielkim świecie”, ale ciągle w nim obcy – pozostanie na zawsze obcym dla wszystkich.

Początek spotkania w cyklu wtw://strefy_kontaktu_paternoster już 18 października [sobota], około godz. 20.30. Wstęp wolny. Zapraszamy także tych Widzów, którzy już wcześniej obejrzeli „Paternoster” lub dopiero się na ten tytuł wybierają.

Autor | TD
Zdjęcie | Tomasz Żurek