Spotkanie Śląska Wrocław z Wisłą Kraków było doskonałą okazją na spotkanie się niepełnosprawnych kibiców z obu miast.

Na zdjęciu gospodarze spotkania Stowarzyszenie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, niepełnosprawni fani Wisły Kraków w towarzystwie Bartłomieja Skrzyńskiego, rzecznika miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, Radosława Mołonia, wicemarszałka województwa i Andrzeja Mańkowskiego dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Województwa Dolnośląskiego / fot. skrzynski.info.pl

W czwartek, na stadionie przy ul. Oporowskiej w meczu przyjaźni wrocławski Śląsk pokonał 2:0 Wisłę Kraków. Pojedynek był też okazją do spotkania niepełnosprawnych kibiców z obu miast. – Chcieliśmy najpierw przywitać naszych gości w rynku, ale ostatecznie z powodów opóźnienia ich przyjazdu rozpoczęliśmy integracyjnym spotkaniem na Oporowskiej – opowiadał Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia „Klub Kibiców Niepełnosprawnych” i jeden z głównych architektów aktywizacji wśród niepełnosprawnych fanów.

Niedosłyszący fan Wisły Kraków "miga" "Jazda, jazda Biała Gwiazda" / fot. skrzynski.info.pl

Do Wrocławia, w towarzystwie asystentów, przyjechało dziewięciu kibiców poruszających się na wózkach inwalidzkich i 14 osób niesłyszących z jednego z krakowskich ośrodków. – To pierwsza tego typu wizyta zaprzyjaźnionych fanów niepełnosprawnych w naszym mieście – podkreślał Parus, jeden z głównych inicjatorów powstania KKN-u i czwartkowego spotkania.

Około 14 rozpoczęło się integracyjne spotkanie przy grillu już na stadionie, za odkrytą trybuną. – To niezwykle spotkanie, w pełni integracyjne, kibice głusi demonstrowali, jak np. w migany sposób zagrzewać swoich pupili do boju – dzielił się spostrzeżeniami wrocławski dziennikarz Bartłomiej Skrzyński, będący miejskim rzecznikiem, przy Prezydencie ds. Osób Niepełnosprawnych. Niepełnosprawnych fanów odwiedzili także Radosław Mołoń wicemarszałek województwa i Andrzej Mańkowski dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Zwieńczeniem było wspólne oglądanie meczu Śląsk Wrocław – Wisła Kraków. – Część z nas obserwowała zawody z murawy, a część z tarasu budynku klubowego – dodaje szef KKN-u.

Niepełnosprawni kibice z „Klubu Kibiców Niepełnosprawnych” podczas Świąt Wielkanocnych zobaczą także mecz Betardu Sparty Wrocław ze Stelmetem Zieloną Górą na Stadionie Olimpijskim. – Stanie się tak dzięki inicjatywie wrocławskiego dziennikarza Bartłomieja Skrzyńskiego, który jest miejskim rzecznikiem ds. Osób Niepełnosprawnych, a przede wszystkim pasjonatem „czarnego sportu”. Podjął działania i rozmowy z klubem WTS, Departamentem Spraw Społecznych, Biurem Sportu Turystyki i Rekracji Urzędu Miejskiego, a także Młodzieżowym Centrum Sportu i chcemy, przy wsparciu asystentów pojawić się na meczu żużlowym – mówił Paweł Parus. – Wyjście w-skersa, czy wyjazd na mecz to nie tylko obejrzenie widowiska, to często jedyna możliwa forma jego aktywności – kończył Skrzyński.

(aisog)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Można już spokojnie pływać po Odrze
Następny artykuł– Zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław – Wisła Kraków
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.