To będzie nietuzinkowy wieczór w Księgarni Hiszpańskiej ELITE przy ul. Szajnochy 5. Dzisiaj, czyli w piątek, 7 listopada o godz. 19 rozpocznie się spotkanie poświęcone najnowszej książce poetyckiej Agnieszki Wolny-Hamkało „Występy gościnne”. Z tej okazji na trąbce zagra Tadeusz Kulas z „Raz, Dwa, Trzy”.

„Występy gościnne” to pierwsza pozycja wydana przez Wydawnictwo Igloo, które jest nowym projektem Towarzystwa Aktywnej Komunikacji.

 Wraz z autorką wystąpią: Marcin Hamkało, Tomasz Majeran, Marcin Kurek, Przemysław Witkowski, Bartosz Sadulski, Hanna Janczak.

– „Występy Gościnne” to książka o życiu w różnych jego przejawach. Jest trochę jak szachownica, na której białe pionki zbijają czarne, a potem odwrotnie. Raz wygrywa złe, a raz dobre wojsko. To także opowieść o życiu języka, który zmienia się na naszych oczach. Pisałam tę książkę dwa lata, ponad czterdzieści wierszy to kawałek mojego świata. „Występy gościnne” to właśnie to nasze małe, dość w sumie nieważne, ale całkiem wesołe życie – mówi Agnieszka Wolny-Hamkało w rozmowie z „Dzielnicami Wrocławia”.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Wystepy_goscinne_okladka

Autor | Daniel E. Groszewski
Zdjęcia | arch. autorki

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNut Ferment: Odcinek 2
Następny artykułMajstersztyk w synagodze
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.