Pijany mężczyzna w środę po południu zaatakował wrocławskich dziennikarzy TVP podczas kręcenia wywiadu. Sprawca usłyszał zarzuty używania przemocy oraz lekceważącego naruszenia porządku prawnego. Sprawa trafi do sądu.


Do ataku na dziennikarzy TVP doszło w środę po południu. Poszkodowany miał rozbity nos. Agresywny mężczyzna podczas zatrzymania miał we krwi powyżej 2 promili alkoholu.

Sprawdza usłyszał zarzut używania przemocy w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowych realizowanych przez dziennikarza oraz lekceważące naruszenie porządku prawnego. Na miejscu zdarzenia była grupa mężczyzn, ale tylko jeden z nich się awanturował. Najpierw machał rękoma, a później kilkukrotnie uderzył jednego z dziennikarzy – mówi Łukasz Dudkowiak, rzecznik Powiatowej Komendy Policji we Wrocławiu.

Po zatrzymaniu 43-letni mężczyzna został umieszczony we Wrocławskim Centrum Pomocy Osobom Nietrzeźwym, a następnie przesłuchany po wytrzeźwieniu. Teraz zebrane materiały zostaną przesłane do sądu, odbędzie się sprawa i to sąd zadecyduje o dalszym losie sprawcy. Pozostali mężczyźni nie uczestnicy nie brali udziału w incydencie, nie usłyszeli także żadnych zarzutów.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: pixabay.com