Wrocławianki trzecie po turnieju Goleniów Cup. Pewnie pokonały beniaminka LSK – Energę MKS Kalisz, za to musiały oddać zwycięstwo Bankowi Pocztowemu Pałacu Bydgoszcz i BKS-owi Profi Credit Bielsko-Biała.

Siatkarki #VolleyWrocław w ubiegły weekend – 28-30 września, stanęły do rywalizacji w towarzyskim turnieju Goleniów Cup. Cztery drużyny z Ligi Siatkówki Kobiet zmierzyły się ze sobą na nieco ponad miesiąc do startu sezonu ligowego. Oprócz wrocławianek do Zachodniopomorskiego przyjechały także Energa MKS Kalisz, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz i BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Na otwarcie zmagań zawodniczki Marka Solarewicza pokonały MKS Kalisz. To zwycięstwo okazało się być jedynym podczas tego turnieju. W kolejnych dniach uległy Bankowi Pocztowemu Pałacu Bydgoszcz i BKS-owi Profi Credit Bielsko-Biała.

Goleniowskie starcia były częścią okresu przygotowawczego do nowego sezonu w LSK, który rozpocznie się w pierwszy listopadowy weekend (dokładne daty meczów nie są jeszcze znane). Każda z zawodniczek dostałą szansę od trenera Solarewicza, żeby sprawdzić swoje przygotowanie do sezonu. Teraz przed wrocławiankami kolejne etapy przygotowań.

– Turniej w Goleniowie uważam za udany. Obecnie jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego, więc grę w Goleniowie traktujemy jako dobry trening. Każda z zawodniczek dostała szansę od trenera i mogła sprawdzić się na boisku. Wydarzenie było świetnie zorganizowane – miła atmosfera i ciekawe drużyny. Teraz wracamy do ciężkiej pracy i spróbujemy swoich sił w kolejnych sparingach – dodała Aleksandra Gancarz, środkowa #VolleyWrocław.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: mat.prasowe