Drużynowe Mistrzostwa Europy w squashu ETC 2018 we Wrocławiu rozpoczną się  2 maja i potrwają cztery dni. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Sportowym Hasta La Vista. W ponad stu meczach będziemy mieli okazję zobaczyć około dwustu najlepszych zawodników z Europy!

Drużynowe Mistrzostwa Europy ETC 2018 wyłonią zwycięzców wśród kobiet i mężczyzn. Rywalizacja obejmie dwie najważniejsze grupy w europejskich zespołów, czyli Dywizję 1 i 2. Na ponad dziesięciu profesjonalnych kortach zagrają takie gwiazdy jak: Gregory Gautier, Nick Matthew czy James Willstrop. W krajowych zmaganiach zobaczymy  europejską czołówkę squasha, czyli drużyny Anglii, Niemiec, Francji i Szkocji. Kibice będą mogli również dopingować zmagania polskiej reprezentacji, bowiem ta w zeszłorocznym turnieju wywalczyła sobie awansu do Dywizji 2.

 

Wrocław, Drużynowe Mistrzostw Europy ETC 2018

W kategorii kobiet w tym roku mamy całkiem mocny skład. Po raz pierwszy w reprezentacji wystąpi czołowa zawodniczka europejskiego juniorskiego squasha – Karina Tyma. Myślę, że dzięki jej wsparciu uda nam się spokojnie utrzymać w drugiej dywizji. Widzę nawet szansę na pozycję medalową. Jeśli chodzi o Panów, to tutaj mamy odmienną sytuację – szkoleniowcy kadry Polski postanowili dać szansę młodym zawodnikom. Średnia wieku w teamie męskim to około 19 – 20 lat, a ponad połowa składu to juniorzy. Dla większości będzie to pierwszy występ na tak dużej imprezie – mówi Magda Kamińska, reprezentantka Polski.

Magdalena Kamińska, Natalia Ryfa, Druzynowe Mistrzostwa Europy ETC 2018

Pierwsze spotkania rozpoczną się w środę 2 maja o godzinie 10:00. Mecze finałowe zaplanowano na sobotę 5 maja o godzinie 11:00 dla pań i 14:00 dla panów. Ceremonia rozdania nagród przewidziana jest na godzinę 17:30 na widowiskowym korcie. Wszystkie najbardziej prestiżowe i najważniejsze spotkania rozstaną rozegrane na szklanych kortach, które mogą pomieścić do 300 widów. Ponadto wyniki poszczególnych meczów będzie można śledzić na oficjalnej stronie mistrzostw: www.etc-2018.com. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe