Mecze o wszystko stały się w ostatnim czasie specjalnością KSB, już w najbliższą sobotę bejsboliści zmierzą się we Wrocławiu ze Stalą Kutno w trzecim meczu wielkiego finału o Mistrzostwo Polski. Srebrny medal jest już pewny, jednak jak twierdzą zawodnicy limit drugiego miejsca w tym roku już wyczerpali.

W play-off Ekstraligi rozgrywa się mecze do trzech zwycięstw, obecnie po dwóch pierwszych spotkaniach Stal Kutno prowadzi 2:0. Podobny scenariusz spotkał już wrocławskich zawodników w półfinale, ze stanu 2:0 z Gepardami Żory wygrali rywalizację 2:3. W sobotę mecz numer trzy na Zakrzowie rozpocznie się o 11:00, jeżeli wygrają gospodarze to w niedzielę zapraszają na godzinę 13:00.

Po rundzie zasadniczej byliśmy drudzy, w finale Pucharu Polski drudzy, w kluczowej rywalizacji sezonu chcemy wywalczyć złoto. Scenariusz pięciu spotkań wydaje się realny z jednym minusem, iż decydujące spotkanie miałoby odbyć się w Kutnie. Liczy się jednak tu i teraz, mam nadzieję, że minimalna przegrana w głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego nie podetnie nam skrzydeł, tak jakoś ciągle wiatr nam w oczy wieje – mówi Piotr Duszeńko, Prezes KSB.

W głosowaniu WBO projekt budowy infrastruktury baseballowej zdobył 4582 głosy, zabrakło 238 do realizacji w roku 2015. Bieżący sezon miał stać się dla KSB przełomowy, z pewnością już można zaliczyć go do najbardziej udanych w dziesięcioletniej historii Klubu, bez względu na wynik rywalizacji z Kutnem srebrny medal jest największym sukcesem wrocławskiego baseballu, warto przypomnieć, iż w 2011 zawodnicy KSB wywalczyli w Ekstralidze brąz.

Liczymy na liczne przybycie kibiców, w decydującym spotkaniu w półfinale bardzo nam pomogli. Otrzymaliśmy informację, iż w Miliczu powstaje młodzieżowa drużyna baseballu, gimnazjaliści mają przyjechać zobaczyć mecz. Pojawi się na Zakrzowie także Prezydent tajwańskiej Izby Handlowej, który będzie naszym specjalnym gościem. Udział w walce o najwyższe cele był dla nas wyjątkowo ważny, we wrześniu ciężkiemu wypadkowi uległ jeden z zawodników, któremu chcemy dedykować medal – dodaje Duszeńko.

Mecze baseballu odbywają się na bocznej płycie Stadionu Zakrzów, przy ulicy Niepodległości 6, wstęp jest bezpłatny.

Autor | PD