Nowy sezon Spartan Cup może należeć właśnie do drużyny ze Śródmieścia. – To dobrze ułożony zespół, który teraz jeszcze się wzmocnił. Myślę, że będą jedną z czołowych drużyn – mówi doświadczony arbiter Piotr Piejko, który sędziuje też mecze Spartan Cup.

Zdobywcy SuperPucharu - drużyna Śródmieścia / fot. DW

Drużyna reprezentująca barwy Stowarzyszenia Sportowego „Śródmieście”, nad którą nasz serwis objął patronat medialny, do walki o SuperPuchar podeszła niezwykle skoncentrowana. W przerwie między sezonami wzmocnił ją m.in. były obrońca Śląska Wrocław – Tomasz Rudolf. „Keta”, który ze względu na problemy z kolanem zakończył już piłkarską karierę, teraz będzie wspierał działalność Śródmieścia. – Rozmawialiśmy nawet o tym, żeby Tomek docelowo prowadził zajęcia z najmłodszymi – mówi prezes Marcin Cupak. Śródmieście, które już wykonało sporo pracy na Nadodrzu, planuje wkrótce rozpocząć właśnie trenowanie tych najmniejszych. – Chcemy coś dać od siebie tym dzieciom. Pomóc im w walce o lepsze życie – mówi Sebastian Wilhelm Czaja, odpowiedzialny w stowarzyszeniu za marketing i reklamę.

WIĘCEJ O STOWARZYSZENIU NA STRONIE SRODMIESCIE.ORG >>>

To jednak w środowy wieczór zeszło na drugi plan. Najważniejsze było dobre rozpoczęcie sezonu od wywalczenia SuperPucharu. W pełni skoncentrowany grający-prezes Marcin Cupak mobilizował kolegów do lepszej gry. Z kolei przeciwnicy Śródmieścia – zespół Auto-Gągały narzekali, że w tym starciu nie mogą wystąpić w najsilniejszym składzie, bo część zawodników nie wróciła jeszcze z urlopów.

Dopingowane przez liczną publiczność Śródmieście pierwsze zdobyło bramkę i do przerwy nic więcej się nie wydarzyło. Obie drużyny miały okazję na zmianę rezultaty, ale bramkarze nie dawali się zaskoczyć. Zupełnie inaczej wyglądała druga połowa. Rozpoczął się festiwal strzelecki Śródmieścia, które ostatecznie wygrało 5:2 i z rąk Marka Sekundy z firmy Garman, sponsora technicznego ligi, odebrało okazały puchar i piłkę.

– To dobry prognostyk na początek sezonu – podsumował prezes Cupak.